چگونه بهترین هتل را نسبت به بودجه ی خود انتخاب کنیم

چگونه بهترین هتل را نسبت به بودجه ی خود انتخاب کنیم

انتخاب هتلی خوب و متناسب با خواسته ها و سلایقمان کاری دشوار، چالش بر انگیز و زمان بر است. در انتخاب هتل راهنمایی که برای همه مناسب باشد وجود ندارد. شما باید سؤالاتی از خودتان بپرسید و پیش از هر انتخابی بدانید از یک هتل چه انتظارات و توقعاتی دارید. ممکن است بودجه ی شما انتخاب هایتان را محدود کند اما همیشه می توانید در چارچوب بودجه ای که دارید بهترین انتخاب را داشته باشید. در این مقاله به نکاتی که لازم است در انتخاب هتل رعایت کنید می پردازیم و شما را با تمام جزئیاتی که ممکن است به چشم نیایند اما کاملاً مهم و ضروری هستند آشنا می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

چه نکاتی برای شما بیشترین اهمیت را دارد؟

قبل از آن که جستجو برای انتخاب هتل را آغاز کنید باید بدانید که چه نکاتی در هتل برای شما بیشترین اهمیت را دارد. آیا مکان قرار گرفتن هتل و نزدیک بودن به نقاط توریستی برایتان مهم است یا ترجیح می دهید در جایی دور تر اقامت کرده و به جاهایی که دوست دارید ببنید رفت و آمد کنید؟ چه امکاناتی را در داخل هتل مد نظر دارید؟ آیا امکاناتی چون استخر، باشگاه ورزشی و ماساژ برایتان مهم است؟ از کیفیت غذای هتل چه انتظاری دارید؟ دوست دارید هتل دارای صبحانه ی رایگان باشد یا این گزینه جزء اولویت هایتان نیست؟

2safar

ممکن است همه ی این چیزها را با هم بخواهید. همه ی ما دوست داریم در یک هتل پنج ستاره ی لوکس در بهترین نقطه ی شهر اقامت کنیم و از همه ی امکانات رفاهی و تفریحی برخوردار باشیم. اما اگر بودجه ی تان با خواسته هایتان تناسب ندارد، باید اولویت هایتان را با دقت انتخاب کنید. وقتی بدانید که چه می خواهید جستجویتان هدفمند تر خواهد شد و زمان و انرژی کمتری در انتخاب هتل صرف خواهید کرد. چنان چه خودتان نیز از اولویت ها و خواسته هایتان آگاهی ندارید به تجربیات سفر های قبلی تان رجوع کنید و یا از اطرافیان مشورت بخواهید. افرادی که قبلاً به مقصد شما سفر کرده اند می توانند منبع آگاهی خوبی برایتان باشند. در ادامه ی این مقاله بیشتر از اولویت ها سخن خواهیم گفت.

2safar

چه بودجه ای برای هتل در نظر دارید؟

در این مورد دقیق باشید و با دقت در مورد بودجه تان تصمیم گیری کنید. در مقاله ی بودجه بندی هزینه های سفر که پیش از این در2Safar منتشر شده است می توانید نکات آموزنده ای در این باره بخوانید. اگر میزان بودجه تان را بدانید جستجو ی هتل خیلی آسان می شود. در تمام سایت ها شما می توانید هتل ها را به نسبت قیمت آن ها مرتب کنید و یا بازه ی قیمتی مورد نظر خود را تعیین کرده و بهترین هتل ها را با توجه به قیمتی که در نظر دارید بیابید. اگر می خواهید نسبت به بودجه تان در هتل بهتر و لوکس تری اقامت کنید با دقت به دنبال آفرهای ویژه و تخفیف باشید. در این مورد آژانس های مسافرتی می توانند کمک قابل توجهی به شما کنند. آن ها نه تنها از این آفر ها خبر دارند بلکه از امتیازات تخفیف های دسته جمعی نیز برخوردار می شوند و می توانند قیمت تمام شده ی هتل را برایتان پایین بیاورند.

2safar

رزرو هتل از طریق سایت هتل

2safar

اگر قصد دارید به طور مستقل برای خود هتل رزرو کنید، بهتر است در ابتدا به سایت های مسافرتی معروف مانند بوکینگ مراجعه کرده و هتل های مقصد مورد نظرتان را نسبت به قیمت و سایر ویژگی های مطلوبتان مرتب سازی کنید. اگر هتلی چشمتان را گرفت به جای رزرو از طریق این سایت ها، به سایت خود هتل مراجعه کنید. بیشتر هتل ها در صورت رزرو مستقیم از طریق سایت هتل برای شما مناسب ترین قیمت را در نظر می گیرند چون مجبور به پرداخت درصد به سایت واسطه نخواهند بود.

اگر قیمت تنها دغدغه ی شما است، می توانید هتل خود را از طریق سایت Priceline رزرو کنید. این سایت نام هتل را تا پایان رزرو قطعی و پرداخت هزینه به شما نشان نمی دهد و فقط محدوده ی جغرافیایی آن را می گوید، چون نمی خواهد شما سایت واسطه را دور بزنید و مستقیماً به سایت هتل مراجعه کنید. اما به لحاظ قیمتی این سایت آفرهای خوبی دارد.

2safar

مکان هتل

در هنگام جستجوی هتل مورد نظرتان حتماً محل آن را در نقشه ی گوگل بررسی کنید. خیلی از سایت ها مانند Expedia و Kayak در کنار نام هر هتل نقشه ی آن را نیز قرار داده اند و کار را برای شما آسان کرده اند. اگر انتخاب هتل را از طریق آژانس هواپیمایی انجام می دهید، به اطلاعات کلی بسنده نکنید و خودتان نام هتل را پیش از نهایی کردن رزرو در نقشه سرچ کنید. اگر به شهر ساحلی سفر می کنید فاصله ی دقیق هتل تا ساحل را بررسی نمایید. همچنین فاصله ی هتل با نقاط توریستی مانند مراکز خرید، آثار تاریخی، موزه ها و رستوران های خوب را در نظر بگیرید.

2safar

امکانات هتل

بیشتر سایت های مسافرتی این قابلیت را دارندکه هتل ها را به نسبت امکاناتشان طبقه بندی کنید. مثلاً امکاناتی چون سالن بدنسازی، استخر و رستوران را در جستجوی خود وارد نمایید. در برخی سایت ها می توانید هتل ها را هم به لحاظ تعداد ستاره و امتیاز، هم امکانات، هم قیمت و هم انواع اتاق ها با یکدیگر مقایسه کنید. امروزه به علت رقابتی شدن بازار، هتل ها در ارائه ی امکانات از یکدیگر پیشی می گیرند. دیگر وایفای اتاق جزء خدمات ویژه ی هتل بر شمرده نمی شود و به نوعی وجودش در هتل های خوب بدیهی است، اما امکاناتی جدید روز به روز به هتل ها اضافه می شود. مثلاً هتل های هند امکان در اختیار گذاشتن راهنمای تور رایگان را به مهمانان پیشنهاد می دهند. بهتر است قبل از انتخاب هتل در مقصد برای یک جستجوی کلی در اینترنت وقت بگذارید تا از تمام امکانات موجود با خبر شوید و سپس جستجوی خود را بر اساس امکانات دلخواه هدفمند کنید.

2safar

جو هتل و نزدیک بودن به حال و هوای مقصد

خیلی از مسافران دوست ندارند در هتل های زنجیره ای معروف اقامت کنند، چون این هتل ها چیزی از فضا، فرهنگ و ویژگی های شهر مقصد در خود ندارند. اگر در زمره ی این افراد هستید از شانس زیادی برای پیدا کردن یک هتل خوب برخوردارید چون هتل های مستقل، مسافرخانه ی تمیز و مناسب و خانه های زیادی برای اجاره کردن در شهر های مختلف وجود دارد. فقط پیدا کردن این هتل ها و خانه ها کمی دشوار است چون سایت های مسافرتی مهم این هتل ها را در فهرست خود نشان نمی دهد. اگر به دنبال هتل های کاملاً خاص مانند خانه ی درختی یا غار هستید به سایت UnusualHotelsoftheWorld مراجعه کنید.

2safar

اگر در این گروه قرار ندارید و اقامت در هتل های زنجیره ای مانند هیلتون یا حیات که امتحان خود را پس داده اند ترجیح می دهید، توصیه ی ما این است که حداقل در یک سفر در هتلی محلی اقامت کنید. شاید نظرتان تغییر کند.

2safar

عضویت در برنامه های وفاداری هتل ها

شاید با برنامه های وفاداری ایرلاین ها و هتل های معروف آشنایی داشته باشید. این برنامه ها به این صورت هستند که اگر مشتری ثابت این ایرلاین ها و هتل ها باشید، از طریق اکانت خود در سایت آن ها تعداد شب های اقامت یا تعداد مایل هایی که با یک ایرلاین پیموده اید را ثبت می کنید و به این ترتیب از امتیازات و تخفیفات ویژه برخوردار خواهید شد. شما در سایت هتل به تدریج امتیاز می گیرید و هر چه تعداد این امتیاز ها بیشتر شود شانستان از برخورداری از امتیازات مختلف بالا خواهد رفت. پس اگر اقامت در هتل های زنجیره ای شناخته شده را ترجیح می دهید، به جای اقامت در هتل های متفاوت، هتل زنجیره ی مورد علاقه تان را انتخاب کرده و همیشه در همان هتل اقامت کنید. به این شکل آپگرید رایگان به اتاق بهتر، پذیرایی ویژه یا تخفیفی قابل توجه در انتظارتان خواهد بود.

2safar

انتخاب هتل های دوستدار طبیعت

اگر نسبت به محیط زیست فردی مسئولیت پذیر هستید هنگام انتخاب هتل به درجه ی سبز بودن آن دقت کنید. سبز بودن به معنای استفاده ی هتل از انرژی های پاک مانند نور خورشید است. امروزه این مسئله از اهمیت خاصی برخوردار است و بسیاری از مسافران ترجیح می دهند در هتل های سبز اقامت کنند تا سایر هتل ها نیز ترغیب شوند که از انرژی های پاک استفاده نمایند.

2safar

هتل های خانوادگی

اگر همراه با خانواده سفر می کنید انتخاب هتلی با فضای خانوادگی عاقلانه تر است. اینگونه هتل ها معمولاً امکانات ویژه ای برای کودکان دارند یا مقررات داخلی آن ها بیشتر مناسب حال خانواده ها است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت FamilyVacationCritic.com مراجعه کنید.

2safar

تجربیات مهمانان قبلی هتل را بخوانید

2safar

ما معمولاً وقت و حوصله ی خواندن نظرات دیگران در اینترنت را نداریم اما سایت هایی مانند TripAdvisor یا Bookong.Com بخش نظرات فعالی دارند و مروری بر این نظرها دید روشنی در مورد هتلی که می خواهید رزرو کنید و نقاط مثبت ومنفی آن به شما می دهد. در واقع شما نمی توانید به توصیف خود هتل از از امکاناتش یا نظراتی که در سایت هتل به صورت گزینشی ثبت شده است اکتفا کنید. اما در این سایت هایی که معرفی کردیم نظرات مردم به حقیقت نزدیک است. ویژگی هایی چون تمیزی هتل، بزرگی اتاق ها، کیفیت وایفای، نزدیک بودن هتل به وسایل حمل و نقل عمومی، میزان خوشمزه و متنوع بودن صبحانه و سایر غذاهای هتل و غیره از نظرات مردم تقریباً مشخص می شود. ضمناً این سایت ها به اعضا امکان ارسال عکس را نیز می دهد و شما می توانید عکس مردم را با عکس های سایت هتل مقایسه کنید. حتماً می دانید که عکس های سایت چندان قابل اتکا نیستند چون عکاسان حرفه ای با نور پردازی مناسب از بهترین اتاق هتل عکس می گیرند و چنین عکسی در سایت هتل گذاشته می شود، اما عکس های مردم واقعی تر است. برای دیدن عکس های واقعی و بدون تحریف از مکان ها می توانید به سایت Oyster.com نیز مراجعه کنید.

2safar

البته قابل ذکر است که نباید به طور صد در صد هم به نظرات مردم اعتماد کرد. گاهی نظرات مثبت توسط کارکنان خود هتل نوشته می شود و نظرات منفی توسط مسافران خیلی وسواسی و سختگیر یا کسانی که با هتل مذکور خصومت شخصی داشته اند. در این باره به پروفایل خود شخص نظر دهنده دقت کنید. در این سایت ها اعضای مطرح و شناخته شده ای نظیرمسافران حرفه ای فعالیت می کنند و نظرات آن ها واقعی و قابل اعتماد است. همچنین کنار آیدی شخص نظر دهنده تعداد نظراتی که تاکنون در سایت نوشته است درج شده است و افراد واقعی معمولاً نظراتی بیشتر از دو سه عدد دارند. در واقع همان طور که در اَپ اینستاگرام می توانید پروفایل های واقعی را از فِیک تشخیص دهید اینجا نیز تا حدودی این کار امکان پذیر است. در کل می توان گفت 80 درصد نظرات درست و قابل اطمینان هستند و خواندن آن ها قبل از رزرو هتل حتماً توصیه می شود.

2safar

سیستم کنسل کردن رزرو هتل به چه صورت است؟

از این مورد مهم بی توجه رد نشوید. قوانین هتل های مختلف در مورد کنسلی با یکدیگر متفاوت هستند. برخی هتل ها اصلاً کنسلی را قبول نمی کنند و پول شما برگردانده نمی شود. برخی دیگر در صدی از پول را به عنوان جریمه کسر کرده و مابقی را به شما بر می گردانند. همچنین زمان کنسلی نیز مهم است. اگر چند هفته زودتر برای کنسلی اقدام نمایید با اینکه شب قبل تصمیم به این کار بگیرید در برخی هتل ها تفاوت ایجاد می کند.

2safar

با پذیرش هتل تماس بگیرید و سؤال بپرسید

2safar

امروزه با فراگیر شدن اینترنت تلفن کاربرد محدود تری پیدا کرده است اما در مورد انتخاب هتل شاید بد نباشد اینترنت را کنار بگذارید و مستقیماً با خود هتل تماس بگیرید و سؤالات خود را مطرح کنید. بیشتر اطلاعاتی که می خواهید بدانید در سایت هتل یا سایر سایت ها موجود نیست اگر هم باشد پراکنده است و باید مدت ها وقت صرف کنید تا آن ها را بیابید. در حالی که با یک تلفن پنج دقیقه ای کارتان راه می افتد. در این قسمت ما تعدادی سؤال به عنوان نمونه برایتان مطرح می کنیم. می توانید سؤال هایی که برایتان مهم تر است یا موضوعیت دارد را با پذیرش هتل مطرح سازید.

• آیا یکی از جهات هتل منظره ی بهتری دارد یا ساکت تر از جهات دیگر است؟

• آیا هتل به وسایل حمل و نقل عمومی مثل ایستگاه اتوبوس و مترو نزدیک است؟

• آیا هتل به رستوران مجهز است؟ صبحانه شامل هزینه ی هتل می شود؟

• فاصله ی هتل با ساحل، سینما، سالن کنفرانس، مرکز تفریحی و بزرگراه چقدر است؟

• چقدر ناحیه ی اطراف هتل امنیت دارد؟

• قوانین کنسلی هتل به چه صورت است؟

• آیا هتل اتاق مخصوص سیگاری ها دارد؟

• آیا هتل از قوانین محیط زیست مانند انرژی پاک تبعیت می کند؟

• آیا هتل امکاناتی برای افراد ناتوان دارد؟

2safar

طبعاً لیست سؤالات می تواند گسترده تر از این باشد. اگر قصد دارید در هاستل اقامت کنید برخی سؤالات متفاوت خواهند بود. در مورد حمام اتاق سؤال کنید و این که هر حمام برای چند نفر است و یا در هر اتاق چند نفر اقامت خواهند داشت. همچنین می توانید در مورد سیستم تهویه ی اتاق، امکان آشپزی، صبحانه ی رایگان و غیره سؤال کنید. به طور کلی حق سؤال پرسیدن را از خود نگیرید.

در انتخاب هتل به مقصد خود دقت کنید.

اگر به یک شهر ساحلی کوچک سفر می کنید توقعات زیادی از هتل نداشته باشید چون به احتمال قوی گزینه های انتخاب شما محدود خواهند بود، اما شاید انتخاب خانه های محلی برای اقامت عاقلانه تر و به صرفه تر باشد. اگر به یک شهر بزرگ و پر جمعیت سفر می کنید امنیت هتل و محل قرار گرفتن آن را در اولویت های خود قرار دهید و شاید در این مورد انتخاب هتل های زنجیره ای و شناخته شده بهتر باشد. نوع انتخاب شما بستگی مستقیم به مقصد دارد و نمی توانید همیشه از یک قانون پیروی کنید.

2safar

در انتخاب هتل ویژگی ها و سلایق تمام همسفران را در نظر بگیرید.

اگر همسفر شما اهمیت زیادی به تمیزی یا حریم خصوصی می دهد، انتخاب هاستل توصیه نمی شود. سفر های خانوادگی، مجردی با دوستان، زوجی، همراه والدین سالخورده یا کودکان و نوجوانان، هر کدام ویژگی های متفاوتی دارد که حتماً لازم است در انتخاب هتل این عوامل را نظر بگیرید.

2safar