چه وسایلی در کنترل امنیت فرودگاه ناپدید می شوند؟

چه وسایلی در کنترل امنیت فرودگاه ناپدید می شوند؟

بدون شک نیروی های کنترل امنیت در فرودگاه ها به ما کمک می کنند پروازی ایمن و بدون خطر را تجربه کنیم. اما متأسفانه گاهی وسایلی که ما در چمدان هایمان قرار داده و به بار تحویل داده ایم ناپدید می شوند و مأموران کنترل امنیت این وسایل را به دلایلی نامعلوم بر می دارند یا حتی گاهی چیزهایی در چمدان کابین پس از چک امنیتی غیب می شوند. در این مقاله برخی از آیتم های ناپدید شده را از زبان مسافرانبرای شما نقل خواهیم کرد. اگر در پرواز بعد متوجه شدید کمربند شلوارتان غیب شده است تقصیر را گردن همسرتان که فراموش کرده آن را در چمدان قرار دهد نیندازید. شاید کسی در امینت فرودگاه به آن کمربند احتیاج داشته است! با 2Safar همراه باشید.

دارو

من داروی میگرن در چمدانم داشتم زیرا وقتی سردردم شدید می شود نیاز به تزریق دارم. پس از رسیدن به مقصد متجه شدم علیرغم آن که چیزهای ارزشمند زیادی مانند کفش های قیمتی در چمدانم داشته ام، اما شخصی فقط هر سه سرنگ داروی من را از چمدانم برداشته است. این موضوع خیلی عجیب است چون داروی من به هیچ وجه جز داروی های ممنوعه نبوده است و به علاوه به درد هیچ کس به جز بیمار میگرنی نمی خورد.

2safar

کمربند

ما تازه به نیویورک رسیده بودیم و قصد داشتیم برای شمام بیرون برویم که متوجه شدم کمربندم نیست. از همسرم پرسیدم که آیا کمربند من را قبل از پرواز در چمدان گذاشته است یا خیر. اوپاسخ داد که دو کمربند برای من در گوشه ی چمدان گذاشته است اما هر دوی آن ها ناپدید شده بودند. ظاهراً یک شخص لاغر و استخوانی نیاز مبرمی به کمربند داشته است.

2safar

کفش بچگانه

در یکی از سفرها کفش های ورزشی پسر من در چمدان ناپدید شد. آن ها مارک جوردن بودند و اگرچه قیمت چندانی نداشتند اما گم شدنشان واقعاً عجیب بود. فکر می کنم فردی کودک نوپا داشته و به برند جوردن نیز علاقه ی ویژه ای داشته است.

2safar

باز کردن اجزای گیتار

من موسیقی دان هستم و برای شرکت در یک تور همراه با گروهمسوار هواپیما شدم. من گیتارم را تحویل گروه چکامنیتی فرودگاه دادم و بعداً که آن را تحویل گرفتم متوجه شدم آن ها گیتار مرا از هم باز کرده و بعد به شکل شل و ولی مجدداً سر هم کرده اند. همه چیز کاملاً به هم ریخته بود و من مجبور شدم یک تکنسین گیتار پیدا کنم که بتواند دوباره گیتار مرا به شکل قبل در آورد. این قضیه واقعاً من ار عصبانی کرد.

2safar

جعبه ی خالی کادو

در یکی از سفرها من دو جعبه ی خالی ساعت کارتیه در چمدانم داشتم که در چک امنیتی فرودگاه ناپدید شدند. شاید کسی قصد داشته ساعت کادو بدهد و دنبال جعبه ی خالی می گشته است.

2safar

شیشه ی مربا

من یک شیشه ی مربا برای سوغاتی در چمدانم داشتم که بعد از تحویل گرفتن چمدان در چک امنیتی متوجه ناپدید شدنش شدم. یادم است یکی از مأمورین تلویحاً اشاره کرده بود که این نوع مربا را خیلی دوست دارد!

2safar

گوشواره و جواهرات بدلی

در یکی از سفرهای هوایی من، جواهرات بدلی ام در گیت کنترل فرودگاه غیب شد. آن ها ارزش مادی چندانی نداشتند زیرا من در آن زمان فقط یک دانشجو بودم. جالب اینجاست که به جای وسایل گمشده ام یک کلاه مخصوص شکار و طعمه ی ماهیگیری در چمدانم گذاشته بودند. ظاهراً کسی که جواهرات بدلی مرا برداشته خواسته از این طریق جبران کند!

2safar

لپ تاپ جدید و ناشناس

وقتی در فرودگاه پاریس فرود آمدم متوجه شدم لپ تاپ شخص دیگری در کیف دستی من قرار دارد! مجبور شدم کاراگاه بازی در بیاورم و صاحب اصلی لپ تاپ را به هر طریقی که شده در آمریکا پیدا کنم و لپ تاپش را به او برگردانم.

2safar

دمپای لاانگشتی شخص دیگر

در یکی از سفر ها دمپایی های لاانگشتی کثیفی که متعلق به من نبود در چمدان من پیدا شد. هیچ چیز بدتر از وجود دمپایی کثیف یک ناشناس در چمدان لباس ها نیست!

2safar

کرم پودر

من کرم پودر برند مارک ژاکوب ام را در کنترل امنیتی گم کردم. این وسیله در کیف لوازم آرایش من قرار داشت و بقیه ی وسایل سر جایشان بودند. فقط این کرم پودر ناپدید شده بود.

2safar

تمام لوازم آرایش

من کیف لوازم آرایشم را در چمدان تحویل بار قرار داده بودم و پس از رسیدن به مقصد متوجه شدم کل کیف ناپدید شده است.

2safar

سوغاتی سفر

من از سانفرانسیسکو یک سوغاتی زیبا خریده بودم. یک کشتی درون یک بطری شیشه ای که بر روی یک پایه ی چوبی قرار داشت و روی پایه نام شهر سانفرانسیسکو درج شده بود. سوغاتی ام را درون چمدان قرار داده و به بار تحویل داده بودم. پس از رسیدن به مقصد متوجه شدم پایه ی بطری ناپدید شده است در حالی که خود بطری در چمدان قرار دارد. نمی دانم آن پایه به درد چه کسی می خورد؟ من مجبور شدم از یک نجار بخواهم پایه ی دیگری برای بطری ام بسازد.

2safar

سنجاق های پلاستیکی

من یک بسته ی هزار تایی سنجاق پلاستیکی در چمدانم داشتم که پس از رسیدن به مقصد متوجه شدم به طرز مرموزی از داخل چمدان ناپدید شده است. این وسیله بی ارزش ترین وسیله ی موجود در چمدان من بود و نمی توانم انگیزه ی کسی که در قسمت امنیت پرواز این بسته سنجاق را برداشته است درک کنم.

2safar