چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و چه بخش هایی بهترست صرفه جویی کرد - قسمت چهارم

چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و در چه بخش هایی بهتر است صرفه جویی کرد - قسمت چهارم

یکی از مشکلات اکثر مردم نحوه ی کنترل هزینه ها در زندگی و به خصوص در سفر است. مدیریت هزینه های سفر به معنای خست به خرج دادن و سختی کشیدن نیست، بلکه در چارچوب بودجه ی تعیین شده هزینه کردن و درست و به جا خرج نمودن است. در این مقاله درباره ی هزینه های بیهوده ی سفر که می توان به راحتی از آن ها فاکتور گرفت و همچنین هزینه های به جا و منطقی صحبت خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

هزینه ای که می توانید در آن صرفه جویی کنید: خرید زیاد در مقصد

این قابل درک است که خرید برای برخی مردم یکی از لذات اصلی سفر محسوب می شود. با این وجود اگر حساب و کتاب کنید که با پولی که صرف خرید لباس ها و وسایل جدید می کنید، چه کار های دیگری می توانید انجام دهید شاید بودجه بندی خود تجدید نظر کنید.

اگر نمی توانید جلوی خود را بگیرید و به خرید نروید، حداقل قبل از خرید هر آیتمی کمی مکث کنید و از خود بپرسید آیا واقعاً به آن احتیاج دارید؟ همچنین به این فکر کنید که با پول آن چه کار دیگری می توانید انجام دهید که ارزش بیشتری دارد. گاهی کمی تفکر قبل از خرید موجب می شود کلاً از آن خرید صرف نظر کنید.

2safar

علاوه بر پول بحث وقت نیز اهمیت دارد. در سفر زمان شما محدود است و باید با برنامه ریزی مناسب حداکثر استفاده را از این زمان بکنید. وقتی زمان زیادی را در سفر در مراکز خرید می گذرانید، نه تنها از پولتان بلکه از وقت مفید سفرتان نیز خرج کرده اید. اگر در زمره ی افرادی هستید که بودجه ای که برای خرید در سفر اختصاص می دهید بیشتر از تفریح و بازدید از نقاط دیدنی است، باید بدانید خود را از شادی های زیادی محروم می سازید. مگر آن که بودجه ی شما آنقدر زیاد باشد که در هر دو بخش هیچ محدودیتی نداشته باشید.

2safar

هزینه ای که نباید در آن صرفه جویی کرد: بازدید از جاذبه های توریستی مقصد

شما باید بودجه ی مناسبی از سفر را برای بازدید از نقاط توریستی و دیدنی اختصاص دهید. مثلاً بلیط ورودی موزه ی لوور یا هزینه ی یک روز تفریح در دیزنی لند چیز هایی نیستند که شما در آن ها صرفه جویی کنید. به طور کلی دیدن زیبایی ها وشگفتی ها هدف اصلی بیشتر مردم از سفر کردن است. مثلاً آمفی تئاتر باستانی رم از پر بازدید کننده ترین جاذبه های توریستی جهان است. اگر به ایتالیا سفر کنید و بعد به این نتیجه برسید که هزینه ی تور بازدید از این آمفی تئاتر زیاد است و از آن صرف نظر کنید، در واقع ایتالیا را ندیده اید و خود را از تحسین آثار یکی از با شکوه ترین دوران تاریخ جهان محروم ساخته اید.

2safar

فراموش نکنید برخی صرفه جویی ها بعداً چیزی جز پشیمانی به دنبال ندارد. دنیا آنقدر بزرگ و پهناور است و زمان و سرمایه ی شما محدود که خیلی کم پیش می آید به کشوری چند بار سفر کنید. اگر امکانش را داشته باشید نیز عاقلانه نیست چون بهتر است به جای سفر های تکراری نقاط جدیدی از دنیا را ببینید. در چنین شرایطی از همان یک بار سفر خود به نقاط مختلف نهایت استفاده را بکنید تا بعداً حسرتی در دل نداشته باشید.

2safar