چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و چه بخش هایی بهترست صرفه جویی کرد - قسمت سوم

چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و در چه بخش هایی بهتر است صرفه جویی کرد - قسمت سوم

یکی از مشکلات اکثر مردم نحوه ی کنترل هزینه ها در زندگی و به خصوص در سفر است. مدیریت هزینه های سفر به معنای خست به خرج دادن و سختی کشیدن نیست، بلکه در چارچوب بودجه ی تعیین شده هزینه کردن و درست و به جا خرج نمودن است. در این مقاله درباره ی هزینه های بیهوده ی سفر که می توان به راحتی از آن ها فاکتور گرفت و همچنین هزینه های به جا و منطقی صحبت خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

هزینه ای که می توانید در آن صرفه جویی کنید: خودداری از خرید سوغاتی های لوگو دار

از این قبیل سوغاتی ها و یادگاری ها که نام کشور مقصد بر روی تیشرت، ماگ، مگنت و چیز های دیگر چاپ می شود و اغلب آن ها محصول کشور چین هستند همه جا فراوان یافت می شود. اگر تصور می کنید تیشرتی که رویش نوشته شده "من عاشق نیویورک هستم" را بعد از بازگشت به خانه خواهید پوشید و خاطرات سفر در ذهنتان زنده خواهد شد اشتباه می کنید. این تیشرت برای همیشه در کمدتان خاک خواهد خورد. به طور کلی خرید سوغاتی هایی که لوگو دارند اصلاً توصیه نمی شوند. این سوغاتی ها خیلی زود دلتان را خواهد زد و به علاوه با خرید این کالاها کمک خاصی به اقتصاد کشور مقصد نخواهید کرد.

2safar

هزینه ای که نباید در آن صرفه جویی کرد: خرید سوغاتی های خاص

هر کشور سوغاتی های استثنائی و خاصی دارد که قبلاً برخی از آن ها را در مقالات 2Safar معرفی کرده ایم. سوغاتی های دست ساز توسط مردم محلی بهترین انتخاب هستند. حتی اگر هزینه ی آن ها گران تر از سوغاتی های لوگو دار باشد باز هم ارزشش را دارد. شما می توانید بوفه ای در منزل خود به سوغاتی های کشور های مختلف اختصاص دهید و آن را پر از سوغاتی های خاص کنید. به دنبال خرید سوغاتی هایی باشید که هیچ جای دیگر پیدا نمی شوند، نه آن هایی که با یک سرچ در اینترنت و ثبت سفارش می توانید در خانه دریافت کنید.

2safar

هزینه ای که می توانید در آن صرفه جویی کنید: هزینه ی هتل در مواقعی که زیاد در هتل نمی مانید.

در سفر به بسیاری از شهر های بزرگ و دیدنی همچون پاریس و رم، شما به احتمال قوی بیشتر زمان خود را در حال گشت و گذار در شهر خواهید گذراند و فقط برای استراحت و خوابیدن به هتل می روید. در چنین شرایطی بهتر است در هزینه ی هتل حدلامکان صرفه جویی کنید. شما مجبور نیستید در هتل های پنج ستاره ی گران قیمت اقامت کنید در حالی که قرار نیست از هیچ یک از امکانات هتل استفاده کنید. یک هتل تمیز و مناسب در قسمت خوبی از شهر می تواند انتخابی مناسب باشد.

2safar

هزینه ای که نباید در آن صرفه جویی کرد: هزینه ی هتل در مواقعی که بیشتر وقت شما در هتل می گذرد.

در برخی نقاط مانند آنتالیا یا خیلی دیگر از سفر های ساحلی شما زمان زیادی را در هتل می گذرانید و امکانات هتل مانند استخر، اسپا، ساحل اختصاصی، پارک آبی، محوطه ی بازی کودکان، فعالیت های تفریحی و غیره مورد استفاده قرار خواهند گرفت و به نوعی بخش عمده ای از لذت سفر شما به امکانات هتل خلاصه می شود. در این صورت هر چه شما هتل بهتری انتخاب کنید لذت بیشتری از سفر خواهید برد.

2safar