چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و چه بخش هایی بهترست صرفه جویی کرد - قسمت اول

چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و در چه بخش هایی بهتر است صرفه جویی کرد - قسمت اول

یکی از مشکلات اکثر مردم نحوه ی کنترل هزینه ها در زندگی و به خصوص در سفر است. مدیریت هزینه های سفر به معنای خست به خرج دادن و سختی کشیدن نیست، بلکه در چارچوب بودجه ی تعیین شده هزینه کردن و درست و به جا خرج نمودن است. در این مقاله درباره ی هزینه های بیهوده ی سفر که می توان به راحتی از آن ها فاکتور گرفت و همچنین هزینه های به جا و منطقی صحبت خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

هزینه ای که می توانید در آن صرفه جویی کنید: سفر خارج از فصل

یکی از راه های معقول برای صرفه جویی در هزینه های سفر، سفر خارج از فصل است. قبلاً در 2Safar به این مقوله به طور مفصل پرداخته ایم. سفر خارج از فصل توصیه های خاص خود را دارد، مثلاً اگر با بچه های کم سن و سال یا افراد سالمند سفر می کنید، سفر خارج از فصل به مناطق زیاد گرم یا سرد توصیه نمی شود. ضمناً پیدا کردن بازه ی زمانی مناسب به لحاظ آب و هوایی در اینگونه سفر ها ضروری است. بهترین سفر های خارج از فصل آن هایی هستند که مقصد به لحاظ آب و هوا برای سفر مناسب است، اما تاریخ سفر مقارن با تعطیلات خاصی چون کریسمس یا عید نوروز نیست.

2safar

هزینه ای که نباید در آن صرفه جویی کرد: چمدان خوب و با کیفیت

اگر زیاد سفر می کنید یکی از اولین کار هایی که باید انجام دهید دور انداختن چمدان های کهنه و به درد نخور و جایگزین کردن آن با چمدان های با کیفیت است. در مورد هزینه ای که برای چمدان می کنید باید از آن ضرب المثل معروف استفاده کنیم که هر چقدر پول بدهید همان قدر آش می خورید! به عبارت دیگر بودجه ی خرید چمدان از آن هزینه هایی نیست که بشود آن را کاهش داد و همچنان انتظار نتیجه ی خوب داشت. تنها کاری که می توانید بکنید خرید چمدان در زمان تخفیف است.

سعی کنید چمدان های خود را از برند های مطرح تهیه نمایید. به لحاظ رنگ همه ی آن ها را ست بخرید، از سبک و مقاوم بودن آن ها مطمئن شوید، به علاوه دقت کنید که چهار چرخ چمدان بسیار روان باشد. از خریدن چمدان هایی که تنها دو چرخ دارند اجتناب کنید.

به طور کلی تهیه ی یک ست کامل چمدان از برند های خوب (ترجیحاً همراه با کیف زنانه و مردانه ی سفری سِت با آن ها) بودجه ی زیادی می طلبد، اما چیزی است که یک عمر برای شما ماندگار خواهد بود و به هزینه ای که می کنید کاملاً می ارزد.

2safar

هزینه ای که می توانید در آن صرفه جویی کنید: استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در مقصد

پول خود را با تاکسی گرفتن دور نریزید. در اکثر کشور ها هزینه ی سوار شدن به تاکسی خیلی گران است. اگر نمی توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس در مقصد استفاده کنید، حداقل قبل از سفر تحقیق کرده و تاکسی هایی مشابه با اسنپ را در مقصد بیابید. نرم افزار مربوطه را روی گوشی خود نصب کرده و هزینه های رفت و آمد خود را کاهش دهید.

2safar