چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و چه بخش هایی بهترست صرفه جویی کرد - قسمت دوم

چه بخش هایی از سفر ارزش پول خرج کردن دارند و در چه بخش هایی بهتر است صرفه جویی کرد - قسمت دوم

یکی از مشکلات اکثر مردم نحوه ی کنترل هزینه ها در زندگی و به خصوص در سفر است. مدیریت هزینه های سفر به معنای خست به خرج دادن و سختی کشیدن نیست، بلکه در چارچوب بودجه ی تعیین شده هزینه کردن و درست و به جا خرج نمودن است. در این مقاله درباره ی هزینه های بیهوده ی سفر که می توان به راحتی از آن ها فاکتور گرفت و همچنین هزینه های به جا و منطقی صحبت خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

هزینه ای که می توانید در آن صرفه جویی کنید: پیاده روی در مقصد

پیاده روی در مقصد مزایای زیادی دارد که صرفه جویی در هزینه ها تنها یکی از آن هاست. به طور کلی تا شما با قدم های خودتان خیابان های شهری را کشف نکنید، آن جا را درست و حسابی نخواهید شناخت و با روح شهر غریبه خواهید ماند. بخشی از جاذبه های شهر با پای پیاده کشف می شوند. ضمن اینکه وقتی پس از مدتی پیاده روی به کافه یا رستورانی ای ناشناس می رسید و می روید تا در آن جا خستگی در کنید، لذتی می برید که در سفر هایی که لحظه به لحظه اش برنامه ریزی شده است از آن محروم هستید.

2safar

هزینه ای که نباید در آن صرفه جویی کرد: کفش مخصوص پیاده روی با کیفیت

حتماً این گفته ی معروف را شنیده اید که "من آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم". این گفته در مورد کفش های شما به راستی صدق می کنند. پای شما قلب دومتان است و با انتخاب کفش مناسب شما راحتی و سلامتی را به خود هدیه می دهید. با یک کفش پیاده روی با کیفیت برای سفر، شما عملاً به کفش دیگری احتیاج نخواهید داشت و می توانید ساعت ها پیاده روی کنید بی آن که خسته شوید. کفش های برند های مطرح، سال ها برای شما عمر خواهند کرد و خیلی دیر خراب می شوند. رنگ کفشتان را طوری انتخاب کنید که با همه ی لباس هایتان ست شود، مثلاً رنگ های خنثی مانند مشکی، سفید، سورمه ای و خاکستری در اولویت هستند. در سفر تا جایی که ممکن است از صندل ها اجتناب کنید مگر آن که در ساحل حضور داشته باشید زیرا صندل ها از پاهای شما به خوبی محافظت نمی کنند و اگر بدون بند باشند پاهایتان زودتر از معمول خسته خواهد شد.

2safar

هزینه ای که می توانید در آن صرفه جویی کنید: آپگرید نکردن اتاق هتل و بلیط هواپیما

اگر با بودجه ی محدود سفر می کنید، هرگز سراغ آپگرید هایی که شامل هزینه ی اضافی می شوند نروید. کلاً باید تلاش شما این باشد که آپگرید رایگان داشته باشید. در اینگونه مواقع خجالت را کنار بگذارید و همه جا در مورد این امکان سؤال کنید. جواب منفی شنیدن هیچ اشکالی ندارد. اگر در موقعیت ویژه ای مانند تولد، سالگرد ازدواج یا ماه عسل سفر می کنید این موضوع را به اطلاع دیگران برسانید و آماده باشید که اگر مدرکی لازم شد ارائه دهید. اگر در ازای آپگرید از شما درخواست مبلغ بیشتری کردند از خواسته ی خود صرف نظر کنید.

2safar