چشم امید تایلندی ها به فرمان تبعیض آمیز ترامپ

فرداد پرواز

12بهمن1395


تایلند در حالی که 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا در دستوری تبعیض آمیز مانع سفر شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا شده است امیدوار است این دستور باعث افزایش ورود گردشگران خارجی به این کشور جنوب شرق آسیا شود.

مسئولان امور گردشگری تایلند اعلام کردند درپی فرمان جدید ترامپ در مورد ممنوعیت صدور روادید برای شهروندان هفت کشور، احتمال سرازیر شدن گردشگران این کشورها از خاورمیانه به تایلند وجود دارد.

به نوشته روز سه شنبه تارنمای 'بانکوک پست'، 'یوتاساک سوپاسورن' رئیس سازمان گردشگری تایلند روز دوشنبه گفت: خاورمیانه به ویژه بخش گردشگری پزشکی بازار بزرگی برای ماست. ممکن است آن‌ها تصمیم بگیرند بیشتر به تایلند سفر کنند و این امر رشد بیشتر بخش گردشگری ما را بدنبال دارد.

وی گفت: تایلند نیازمند ارزیابی بیشتر وضعیت است.

تحت فرمان اجرایی 'دونالد ترامپ' شهروندان ایران، عراق، لیبی، سوریه، یمن، سومالی و سودان از ورود به آمریکا به مدت 90 روز منع شده اند.

صدور این دستور موجی از اعتراضات داخلی و بین المللی را برانگیخته و بسیاری از شخصیت ها و مقامات داخلی آمریکا، مقامات عالی رتبه دیگر کشورها، نهادهای بین المللی و فعالان رسانه ای این تصمیم را نژادپرستانه و غیرانسانی توصیف کردند

رئیس سازمان گردشگری تایلند، در مورد ممنوعیت تبعیض آمیز ورود اتباع این کشورها به آمریکا اظهارنظر رسمی نکرد

آمار نشان می دهد در سال 2016 میلادی تنها کمی بیش از 2 درصد از گردشگران تایلند از خاورمیانه بودند، اما مقامات گردشگری این کشور انتظار دارند این میزان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به نسبت سال 2016 میلادی با افزایش هشت درصدی روبرو شود.


http://tnews.ir