چرا سفر با تور بهتر از سفر مستقل است؟

چرا سفر با تور بهتر از سفر مستقل است؟

شاید تا به حال ازخود پرسیده باشید که بهتر استدر تعطیلات آینده با تور سفر کنید یا برنامه ی مستقلی برای خود تدارک ببینید؟ در این مقاله به امتیازات یک سفر برنامه ریزی شده با تور و از طریق آژانس های مسافرتی خواهیم پرداخت و محاسن چنین سفری را برای شما شرح خواهیم داد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

1. دریافت ویزا در سفر با تور امکان پذیر تر و راحت تر است.

تفاوت زیادی وجود دارد که شما از طریق یک آژانس مسافرتی اقدام به درخواست ویزا کنید یا این کار را به طور مستقل انجام دهید. درخواست ویزا همراه با تور و از طریق آژانس مسافرتی شانس شما را برای دریافت ویزا به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. ضمن اینکه در سفر به برخی کشور ها بدون اقدام از طریق آژانس های معتبر، امکان دریافت ویزا را به طور کلی نخواهید داشت. علاوه بر این، اگر به طور مستقل برای دریافت ویزا اقدام می کنید باید با صفر تا صد پروسه ی دریافت ویزا برای کشورهای مختلف آشنا باشید. همچنین باید شخصاً به سفارت خانه ی کشور مقصد خود مراجعه کنید که ممکن است دشوار و هزینه بر باشد و شما به مدارک بیشتری برای درخواست ویزا احتیاج خواهید داشت.

2safar

2. در سفر با تور شما دوستان تازه پیدا می کنید و در جمع هستید.

اگر تنها هستید یا همسفران معدودی داریدممکن است در سفر احساس تنهایی کنید، در حالی که در سفر با تور همسفران متعددی خواهید داشت و عضوی از یک گروه خواهید بود که می تواند بسیار لذت بخش و شادی آفرین باشد. شما ارتباطات جدیدیایجاد خواهید کردکه می تواند پس از سفر نیز ادامه پیدا کند. در جمع همسفران این شانس را خواهید داشت که اشخاصی با شرایط سنی و اجتماعی مناسب خود پیدا کرده و تا پایان سفر با یکدیگر به تفریح بپردازید. اغلب افراد اجتماعی عاشق سفر با تور هستند، چون در حالی که در بزرگسالی و در جریان زندگیروزمره پیدا کردن دوستان جدید دشوار است، سفر انسان ها را در موقعیتی عالی برای آشنایی با افراد مختلف و پیدا کردن دوستانی همیشگی قرار می دهد.

2safar

3. استقلال در سفر با تور نیز امکان پذیر است.

بسیاری از کسانی که مخالف سفر با تور هستند دلیل خود را عدم احساس استقلال اعلام می کنند و ترجیح می دهند که خودشان برای سفرشان برنامه ریزی کنند. این در حالی است که سفر با تور در عین حال که برنامه ریزی سفر را برای شما بسیار آسان می کند و نیاز به صرف وقت زیاد برای تحقیق قبل از سفر ندارید، همچنان از اوقات مستقل و انتخاب های زیادی برخوردار خواهید بود. تور تمام ساعات سفر شما را برنامه ریزی نمی کند و زمان کافی برای فعالیت های دلخواه شما در نظر می گیرد. بنا براین شما نه تنها از راحتی یک سفر برنامه ریزی شده برخوردار خواهید بود، بلکه از لذت و هیجان تصمیم گیری در مورد فعالیت های سفر نیز محروم نمی شوید و به حد مطلوبی استقلال خواهید داشت.

2safar

4. در سفر با تور مدیریت هزینه ها خیلی آسان تر است.

هنگامی که با برنامه ریزی یک آژانس مسافرتی با تجربه و همراه با تور عازم سفر می شوید، مسئولیت های خیلی کمتری در مقایسه با سفر مستقل دارید. یکی از این مسئولیت ها مدیریت مالی هزینه های سفر است. شما هزینه های ویزا، هواپیما، هتل، ترانسفر فرودگاهی، تور لیدر و بسیاری از گشت ها و ورودی ها را یک جا با هزینه ی تور می پردازید. به این ترتیب چیزهای کمی باقی می ماند که شما شخصاً مجبور به کنترل و مدیریت آن ها باشید. اغلب اوقات پس از مشورت با آژانس مسافرتی برآوردی دقیق از هزینه ها را به دست می آورید و می توانید بودجه ی سفر خود را تخمین زده و تصمیمات لازم را اتخاذ کنید. این در حالی است که در سفر مستقل، شما برای تک تک مراحل بودجه بندی که در مقاله ی مدیریت هزینه های سفر اشاره کردیم، باید برنامه ریزی کنید که این کار دشوار و بسیار وقت گیر است.به علاوه خیلی از اوقات در پایان یک سفر مستقل متوجه می شوید بودجه بندی شما با هزینه ها سازگاری نداشته زیرا اطلاعات شما در مورد مقصد کامل نبوده است. این در حالی است که در سفر با تور قبل از سفر دیدگاه تقریباً دقیقی در مورد هزینه ها دارید.

2safar

5. در سفر با تور همه چیز برای شما برنامه ریزی شده است و از راحتی و آسودگی بیشتری برخوردار خواهید بود.

در سفر با تور خیال شما بابت مسائل مختلف راحت است. در پرواز ترانزیت در گیت ها سرگردان نمی شوید بلکه راهنما به سرعت و سهولت شما را به پرواز بعدی هدایت خواهد کرد. در فرودگاه مقصد نیازی نیست نگران پیدا کردن راهی مطمئن و ارزان برای رسیدن به هتل باشید. در هتل از قبل همه چیز برای شما آماده و مهیا است. دیگر مجبور نیستید از خودتان بپرسید که آن روز چه خواهید کرد چون تور شما به بهترین شکل ممکن برنامه های تفریحی، بازدید ها و گردش ها را برنامه ریزی کرده است. در واقع در سفر با تور شما هیچ استرسی نخواهید داشت و می توانید در کمال آرامش از روزهای سفر خود لذت ببرید.

2safar

6. در سفر با تور شما از امنیت بیشتری برخوردار خواهید بود.

بسیاری از مردم در سفرهای خارجی نگران امنیت خود هستند اما سفر با تور خیال آن ها را تا حد زیادی آسوده می سازد. مسئولان برگزاری تور نکات امنیتی لازم را به مسافران گوشزد کرده و در طول سفر نیز مراقب امنیت آن ها هستند. مسافرانی که با تور سفر می کنند معمولاً دسته جمعی به بیرون می روند و در نتیجه کمتر در معرض خطر، سرقت یا کلاهبرداری قرار می گیرند. این در حالی است که مسافران تنها طعمه ی مورد علاقه ی تبهکاران هستند.

2safar

7. در سفر با تور کمتر مشکل آشنا نبودن با زبان را خواهید داشت.

یکی از نگرانی های غالب مسافران در سفرهای خارجی ندانستن زبان است. حتی زبان انگلیسی نیز که بین المللی ترین زبان دنیا محسوب می شود در بسیاری از کشورها کاربرد چندانی ندارد و شما برای انجام امور خود باید با زبان محلی آشنا باشید. سفر با تور این مشکل را تا حد قابل توجهی مرتفع می سازد. تورها راهنماهای دوزبانه دارند که هر جایی لازم است مسافران را راهنمایی کرده و به آن ها در برقراری ارتباط یاری می رسانند. در واقع اگر به زبان انگلیسی و مهم تر از آن به زبان محلی کشور مقصد تسلطی ندارید، سفر با تور به جای سفر مستقل قویاً توصیه می شود.

2safar

8. در سفر با تور احتمال کاهش هزینه ها به خاطر تخفیف های گروهی وجود دارد.

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که پس از مشورت با یک آژانس هواپیمایی در مورد تور، خودتان به سراغ لپ تاپتان بروید و قیمت هتل مورد نظر آژانس را شخصاً چک کنید. در این صورت متوجه می شوید که اگر به طور مستقل اتاقی در آن هتل رزرو کنید برایتان گران تر از سفر با تور تمام می شود. دلیل این امر تخفیف های گروهی است که هتل ها برای آژانس های مسافرتی در نظر می گیرند. به علاوه تور لیدر شما نیز در طول سفر شما را به رستوران ها و مراکزی خواهد برد که معمولاً می توانید از امتیازات تخفیف گروهی برخوردار شوید. این گونه امتیازات فقط به سفر های با تور تعلق دارد.

2safar

9. در سفر با تور همیشه یک راهنما برای ارائه ی اطلاعات توریستی وجود دارد.

اگر شما مستقل به بازدید از یک موزه یا مکانی تاریخی بروید، نیاز به استخدام یک راهنمای محلی خواهید داشت تا بتوانید اطلاعات لازم در مورد آن مکان را به دست بیاورید. حتی اگر ساعت ها قبل از این بازدید مطالعه کرده باشید، باز هم بدون راهنما قادر به بهره مندی کامل از آن مکان نخواهید بود. در سفر با تور چنین راهنمایی آن هم با زبان مادری شما همواره حی و حاضر است و آماده ی پاسخ گویی به تمام سؤالات شما است. در سفر های مستقل شما از چنین امتیازی برخوردار نیستید.

2safar

10. سفر مستقل به همه جا امکان پذیر نیست و شما شانس سفر به خیلی از نقاط جهان را از دست خواهید داد.

شما برای سفر به بسیاری از نقاط جهان به تور های گردشگری با تجربه نیاز خواهید داشت. سفر مستقل از بسیاری از جهات دشوار، هزینه بر و گاهی به طور کلی غیر ممکن است. به خصوص در بار اول سفر به هر کشوری بهتر است با تور اقدام کنید. شاید در سفرهای بعدی ترجیح بدهید خودتان مستقل به سفر بروید. هر چند پس از برخورداری از رفاه و امکانات یک تور عالی شاید دیگر علاقه ای به سفر مستقل نداشته باشید.

2safar