چرا باید به روسیه سفر کنیم؟

چرا باید به روسیه سفر کنیم؟

آیا روسیه در لیست مقصدهای مورد علاقه ی شما برای سفر قرار دارد؟ اگر اینطور نیست حتما این مقاله را بخوانید تا نظرتان عوض شود! اگر هست باز هم این مقاله را بخوانید تا روسیه را به اولویت شماره یک لیست تبدیل کنید! روسیه، یک کشور معمولی نیست بلکه نکات شگفت انگیز فراوانی در ارتباط با آن وجود دارد و شما با یک بار سفر به این کشور راضی نخواهید شد و همواره در آرزوی بازگشت به آن خواهید بود. غنای فرهنگی، جاذبه های فراوان تاریخی و مناظر شگفت انگیزی که برای نسل های متمادی سرچشمه ی الهام شعرا و هنرمندان بوده، روسیه را تبدیل به یکی از رؤیایی ترین مقصد های سفر کرده است. از آن جا که در دوران شوروی، این کشور به نوعی غیر قابل دسترس بود، هنوز هم بسیاری از مردم تصور می کنند سفر به روسیه دشوار است. اما اینگونه نیست، روسیه مزرهای خود را به روی مردم دنیا گشوده است و توریست های فراوانی به این کشور سفر می کنند. با 2Safar همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره ی روسیه بدست بیاورید.

2safar

1.جاذبه های جغرافیایی

به عنوان بزرگ ترین کشور جهان، روسیه یک هفتم مساحت خشکی کره ی زمین را به خود اختصاص داده است. مساحت این کشور از سیاره ی پلوتو بیشتر است! روسیه بیشترین تعداد کشورهای همسایه را دارد و دوازده دریا در داخل مرزهای خود جای داده است. به خاطر این وسعت، تنوع جغرافیایی فراوانی در این کشور به چشم می خورد. چهل پارک ملی، قدیمی ترین کوهستان دنیا اورالUrals و عمیق ترین دریاچه ی دنیا، بایکالBaikal از دیگر جاذبه های جغرافیایی روسیه است.

2safar

2.جاذبه های فرهنگی

زندگی هنری و فرهنگی در شهر های بزرگ روسیه مشابه شهرهایی چون نیویورک است. تئاتر بولشویBolshoi و گالری هنری پوشکینPushkin در مسکو و همچنین تئاتر مارینسکی Mariinsky و موزه ی هرمیتاژHermitage در سنت پطرزبورگ از بهترین مراکز هنری دنیا به شمار می روند. سنت پترزبورگ به تنهایی 2000کتابخانه، 221 موزه، 80 تئاتر، 100 سالن کنسرت، 45 گالری هنری، 62 سینما و 80 کلاب دارد و بیش از 100 کنسرت، جشنواره و نمایش سالانه در این شهر برگزار میشود.

2safar

3.جاذبه های تاریخی

تاریخ روسیه بیش از هزار و پانصد سال قدمت دارد. ریشه ی آن به حکومت وایکینگ های نظامی برمی گردد و مردمی که بسیار جاه طلب و در آرزوی تسلط بر راه های تجاری شرق اروپا بودند. جای تعجب ندارد که روسیه امروزه بزرگ ترین کشور جهان است. در طول تاریخ پر تلاطم خویش، روسیه در بیش از یک صد جنگ حضور داشته است و بیش از صد و بیست حکومت بر سر کار آمده اند. روسیه طولانی ترین راه آهن جهان را ساخته و نخستین کشوری بوده که انسان را به فضا فرستاده است.

2safar

4.مردم شناسی

روسیه جمعیتی بالغ بر 145.5 میلیون نفر دارد که هشتاد درصد آن ها در غرب این کشور سکونت دارند و دو سوم مردم در شهر ها زندگی می کنند. مسکو به تنهایی دوازده میلیون جمعیت دارد و بزرگ ترین شهر اروپا محسوب می شود. سنت پترز بورگ نیز حدود پنج میلیون جمعیت دارد. یک چهارم جمعیت روسیه را بازنشستگان تشکیل می دهند و متوسط سن جمعیت این کشور سی سال است. خانواده های روسی معمولا سه نفره هستند.

2safar