چرا باید به بلغارستان سفر کنیم؟

چرا باید به بلغارستان سفر کنیم؟

اگر از یک توریست بخواهیم شبه جزیره بالکان را توصیف کند، احتمالاً با نگاهی متعجب مواجه می شویم. نگاهی که می پرسد بالکان دقیقاً کجاست؟

ما به شما می گوییم که بالکان کجاست. بالکان سرزمینی با کوهستان هایی با شکوه و سرسبز، دریایی خروشان و لاجوردی و غذاهایی بسیار لذیذ است. به لحاظ جغرافیایی شبه جزیره ی بالکان در جنوب شرقی اروپا، شمال غربی کشور ترکیه و جنوب غربی کشور روسیه واقع شده است. در میان کشورهای حوزه ی بالکان، بلغارستان جذابیت ویژه ای دارد و از یک سو چون در اروپا واقع شده است، دوستداران سفرهای اروپایی را به خود جلب می کند و از سوی دیگر، به حد کافی ارزان است که با انواع بودجه ها بتوان برای سفر به این کشور برنامه ریزی کرد. اگر از خود می پرسید که آیا سفر به بلغارستان ارزشش را دارد یا نه، ما در 2Safarآماده هستیم به پرسش شما پاسخ دهیم و بگوییم به ده ها دلیل ارزشش را دارد. در این مقاله این دلایل را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

2safar

1. خط ساحلی بی همتا

سواحل آفتابی و مناسب برای شنا و تفریحات آبی در تمام دنیا از محبوبیت خیلی زیادی برخوردار هستند و توریست های فراوانی تعطیلان ساحلی را به خصوص در فصل تابستان به هر نوع مسافرت دیگری ترجیح می دهند. بلغارستان از این نظر به خوبی خواسته ی توریست های آفتاب پرست را بر آورده می سازد. خط ساحلی این کشور بسیار پر شور و حال است و در فصل تابستان از رونق کم نظیری برخوردار می باشد.

2safar

2. پرواز ارزان و راحت

یکی از هزینه های اصلی سفر به هر کشوری، هزینه ی بلیط هواپیما است. بلغارستان به دلیل نزدیکی و تعدد پرواز ها از این نظر هزینه ی بالایی را به مسافران تحمیل نمی کند و پرواز به این کشور، کوتاه، لذت بخش و به لحاظ قیمت کاملاً مناسب است.

3. خوشمزه ترین کوفته قلقلی

کشورهای حوزه ی بالکان به لحاظ غذا و هنر آشپزی بسیار غنی هستند و طعم غذاهای آن ها با ذائقه ی ایرانی سازگاری دارد. یکی از خوشمزه ترین غذاهای بلغارستان کوفته قلقلی است. این کوفته ها شهرتی جهانی دارند و بسیار لذیذ هستند.

2safar

4. نان سرخ شده ی منحصر به فرد

این نوع نان در واقع کیکی بسیار سبک، تُرد با مزه ای عالی است که شبیه آن را در کمتر جایی پیدا می کنید. بعد از سفر دلتان برای این نان مخصوص تنگ خواهد شد.

2safar

5. طبیعت سرسبز و حیرت انگیز

در یک طبیعت تماشایی انتظار دیدن چه چیزهایی را دارید؟ طبیعت بلغارستان تمام این انتظارات را بر آورده می سازد. کوهستان برای کوهنوردی و پیاده روی، آبشارهای بی شمار، غارهای دیدنی که به چشم خدا معروف هستند و جنگل های سرسبز، همه در این کشور یافت می شوند. بلغارستان برای طبیعت دوستان محلی ارضا کننده است و زیبایی مناظرش توریست ها را مسحور خواهد کرد.

2safar

6. رایگان بودن بسیاری از بازدید ها

تفریحات رایگان زیادی در بلغارستان انتظارتان را می کشد. مثلاً بازدید از کلیسای باشکوه قرون وسطی ای یا بسیار از جاذبه های طبیعی و فرهنگی در این کشور رایگان هستند.

2safar

7. مردمی بسیار مهمان نواز و مهربان

مسافرانی که قبلاً به بلغارستان سفر کرده اند می توانند تأیید کنند که مردم بلغار بسیار خوش اخلاق هستند و مشتاقند فرهنگ غنی خود را به مردم بشناسند. منتظر باشید مادر بزرگ ها، فروشندگان، دانشجویان و پیش خدمت ها سر صحبت را با شما باز کنند و از شما بپرسند کجایی هستید و شروع با برقراری ارتباط کنند. اگر از آن ها راهنمایی بخواهید، با کمال میل آماده ی کمک هستند و در انتخاب رستوران، مرکز خرید و غیره به شما یاری می رسانند.

2safar

8. ارتفاعات شگفت انگیز برای تفریحات

بلغارستان کوه های بسیار قشنگی برای تفریح، کوه نوردی و غلبه بر ترس شما از ارتفاع دارد. با تله سیژ بر فراز تپه های پلاودیو بروید و منظره ی نفسگیرش را از آن بالا تماشا کنید. برای دوستداران کوهنوردی بلغارستان گزینه ای عالی است. کوه های این کشور آماده قدم های شما هستند تا فتح شوند.

2safar

9. کلیساهای دیدنی

بلغارستان پر از صومعه ها و کلیساهای خوش منظره است. به بازدید از این کلیساهای وسیع با چشم انداز های دلفریب بروید و آماده ی شگفت زده شدن باشید. حتی اگر در زمره ی افرادی هستید که به مکان های تاریخی علاقه ندارید، باز هم کلیساهای این کشور شما را مجذوب خواهند ساخت.

2safar

10. فضایی شاد پر از رقص و موسیقی

در بلغارستان رقصیدن مخصوص کلوپ ها نیست. ممکن است در یک رستوران شاهد این باشید که مردم اطراف میز شامشان می رقصند. شما این مردم رقصان را همه جا خواهید دید. فضای بلغارستان بسیار شاد و سرزنده است و موسیقی و رقص در خون مردم جریان دارد. پس از تجربه ی چنین فضایی شما با روحیه ای بسیار شاد تر از قبل به خانه برمی گردید و حتی ترغیب می شوید مانند مردم این کشور موسیقی و شادی را بخشی از زندگی روزمره ی خود کنید.

2safar

11. پنیر، پنیر و باز هم پنیر

در بلغارستان شما صاحب یک نام مستعار خواهید شد و آن فتا است. مردم بلغاری عاشق پنیر فتا به خصوص در ترکیب با گوجه فرنگی و نان های پفی هستند. تقریباً در تمام وعده های غذایی تان پنیر وجود خواهد داشت. بعد که به خانه بر گردید نیز ممکن است تا مدتی بخواهید مرتب پنیر بخورید چون تازه لذت آن را کشف کرده اید.

2safar

12. غذای ارزان

یکی از هزینه های گزاف سفر، خرج صورت حساب رستوران هاست که اغلب گران تر از برآورد ما در می آید و وقتی در پایان سفر حساب کتاب می کنیم، متوجه می شویم چه پول گزافی را بابت غذا خرج کرده ایم. خوشبختانه غذا خوردن در رستوران در کشور بلغارستان ارزان است و یک وعده غذای کامل شامل غذا، نوشیدنی و دسر بیشتر از ده دلار تمام نمی شود. طبعاً می توانید با ساده تر کردن وعده های غذایی خود این هزینه را نیز کاهش دهید.

2safar

13. مکانی عالی برای ریلکس کردن

در بسیاری از کشورهای دنیا شما مردمی را می بینید که صبح ها شتاب زده به سر کار می روند و عصرها خسته به خانه بر می گردند تا شامی سریع بخورند و به خواب بروند تا فردا روز خسته کننده و پر شتاب دیگری را آغاز کنند. شاید زندگی روزمره ی خود شما نیز اینچنین است. اما خبر خوشی که قبل از سفر به بلغارستان برایتان داریم این است که ریتم زندگی ناگهان عوض می شود. مردم بلغار خدای استراحت، آرامش و بیکاری هستند. شما حتی در طول روز و ساعات کاری افراد زیادی را می بینید که در سایه ای خنک لم داده اند و از هیچ کاری نکردن لذت می برند. مردم و خانواده ها را می بینید که با یکدیگر گپ می زنند و گویا برای هیچ کاری در این دنیا عجله ندارند. در اماکن عمومی به جای افرادی که با لپ تاپ مشغول کار هستند، دوستان با بی خیالی بگو بخند می کنند و خوش می گذرانند. شاید این کشور به اندازه ی کشورهای غربی، پیشرفته و ثروتمند نباشد، ولی مردم آن از زندگی شان با هر سطحی لذت می برند. در طول سفر به بلغارستان نه تنها آرامش خواهید داشت و از ریتم آهسته ی زندگی لذت خواهید برد، بلکه پس از بازگشت به خانه نیز شاید گوشه ای از این شادی و بی خیالی را با خود ببرید و در روزهای سخت و برنامه های فشرده ی زندگی از آن آرامش بگیرید.

2safar

14. روزهای تعطیل فراوان توام با خوش گذرانی و رسوم جالب

تعیطلات عمومی در بلغارستان فراوان است و این تعطیلات عموماً با مناسبت هایی شاد همراه است. مثلاً اگر در روز آزادی یا روز ملی سنت جورج به این کشور سفر کنید، می توانید در جشن و پایکوبی مردم در خیابان های شهر سهیم شوید و حسابی خوش بگذرانید. بلغاری ها به دنبال بهانه ای کوچک برای شادمانی هستند و هر مناسبتی را تبدیل به جشنی بزرگ می سازند.

2safar

15. عدم مشکل رفت و آمد

مردم ریلکس بلغار به وقت تلف کردن در راه اعتقادی ندارند و نه تنها خودشان برای تفریح به نزدیک ترین نقاط به محل زندگی شان می روند بلکه توریست ها را نیز به نزدیک ترین جاها هدایت می کنند. در این کشور کوچک همه چیز به هم نزدیک است و شما مشکلی برای رفت و آمد و تلف شدن وقت برای رفتن از نقطه ای به نقطه ی دیگر نخواهید داشت.

16. ترکیب سنت و مدرنیته

اگر انتظار دارید کشوری کاملاً مدرن را ببینید، بلغارستان شما را ناامید خواهد کرد. از طرفی اگر تصور می کنید به کشوری قدیمی با ساختمان های کهنه پا می گذارید باز هم اشتباه می کنید. بلغارستان ترکیبی از سنت و مدرنیته است. ساختمان های جدید و لوکس در کنار آثار باستانی و ساختمان های قدیمی حضور دارند و ترکیبی جذاب ایجاد کرده اند. تور شهر هیچ گاه خسته کننده نیست زیرا با مناظر و ساختمان هایی یکنواخت و شبیه به هم مواجه نخواهید شد. اینجا همه چیز تنوع دارد.

2safar