چابهار آیينه گردشگری در استان/ چابهار باید به عنوان قطب گردشگری جنوب شرق کشور مطرح شود

فرداد پرواز

28 مرداد 1396


فرماندار ويژه شهرستان چابهار گفت: چابهار آیينه گردشگری در استان است و باید در آینده نزدیک به عنوان قطب گردشگری جنوب شرق کشور مطرح شود.

دکتر ایوب درویشی در كارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان،که با حضور مدير كل ميراث فرهنگي استان سیستان و بلوچستان، روئساي ادارات و نماينده هتل داران در محل سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد، از گردشگری به عنوان حوزه بسیار مهمی یاد کرد و افزود: گردشگری چابهار که اهمیت آن چندین برابر است و با توجه به طرح توسعه سواحل مکران، با ادله های محکم باید بتوانیم از داشته ها و نعمت های خدادادی به نحو احسن استفاده و آنها را به مزیت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که در بخش صنعت از قبیل پتروشیمی و فولاد به امید خدا در آینده نزدیک به عنوان هاب معرفی خواهیم شد، در گردشگری نیز باید به سمت و سویی حرکت کنیم که به عنوان قطب گردشگری جنوب شرق کشور که این دو نه تنها با هم هیچ منافاتی ندارند بلکه مکمل یکدیگرند برسیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری قابل قياس با بخش صنعت نیست بدین گونه که اگر بخشی از سرمایه گذاری هایی که در صنعت انجام گرفته در گردشگری صورت می پذیرفت یقیناً انقلابی در صنعت گردشگری پدید می آمد.

وی با اشاره به اینکه ما باید تغییر در نوع نگاه به گردشگری را مدنظر قرار دهیم بیان کرد: با وجود ۵۴۰ کیلومتر ساحل زیبا و دیدنی،حتی یک شناگاه سالم نداریم و باید زیرساخت های لازم فراهم شود.

درویشی با اشاره به جمعیت ۶۴ درصدی روستایی شهرستان گفت: با این جمعیت و از این ظرفیت میتوان به عنوان بستر بوم گردی استفاده کرد و به طور قطع و یقین،آيینه توریسم در استان چابهار است و باید متناسب با آن کار کرد و نگاه ویژه ای به آن داشت.


http://tnews.ir