پیش بینی سفر نوروزی 250 هزار ایرانی به ترکیه

فرداد پرواز

23 اسفند 1395


رسانه های ترکیه پیش بینی کردند در تعطیلات نوروز 96، بیش از 250 هزار گردشگر ایرانی از طریق مسیرهای هوایی و زمینی به ترکیه سفر کنند.

به گزارش «ایرنا»، سازمان هواپیمایی کشورمان اجازه برقراری پروازهای چارتری ایران به مقصد ترکیه را صادر کرده است و بر این اساس متولیان بخش گردشگری ترکیه اعلام کرده اند که طبق قراردادهای امضا شده بین طرف های ایرانی، بالغ بر 30 هزار نفر با پروازهایی از مبدا فرودگاه تهران به مقصد فرودگاه های ترکیه سفر خواهند کرد.

چند روز پیش نیز مراجع رسمی ترکیه اعلام کردند، شهر وان به عنوان یکی از مقاصد مهم خرید و تعطیلات، این روزها شاهد حضور پرتعداد اتباع ایرانی است؛ به طوری که طی دو ماه اخیر بالغ بر 50 هزار نفر ایرانی به این شهر سفر کرده اند.

در همین حال، معاون وزارت گمرک و تجارت کشور ترکیه نیز دو روز پیش در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی از اعمال برخی تدابیر، برای جلوگیری از ازدحام در مرزهای ترکیه با ایران در ایام پرسفر نوروز خبر داد. فاتح چیفت چی اعلام کرد: «برای تسهیل در تردد مرزی، باجه های کنترل گذرنامه ها در مرز کاپی کوی از 2 باجه به چهار باجه افزایش یافته و علاوه بر این، نیروهای گمرک و پلیس مرزی نیز به تعداد مورد نیاز افزوده شده است.»

این درحالی است که پیش از این برخی گزارش ها حاکی، برخورد نامناسب ماموران مرزی ترکیه با مسافران ایرانی در مرز بازرگان گوربولاغ بوده است.


http://www.donyayesafar.com