پوکت سیتی در یک نگاه

فرداد پرواز

پوکت سیتی Phuket City، شهری در جزیره پوکت، تایلند

پوکت سیتی Phuket City، در جزیره پوکت، پایتخت استان پوکت تایلند است. در شهر قدیمی، خیابان تالانگ Thalang Road با فروشگاه های رنگارنگ قرن نوزدهم و ساختمانهای چینی و پرتغالی واقع شده است. عمارت بان چینپراچا Baan Chinpracha ساخته شده در سال 1903 توسط یک بازرگان ثروتمند قلع، دارای کاشی های کف ایتالیایی، پنجره های کرکره ای و مبلمان عتیقه است. موزه تای هوآ Thai Hua Museum در ساختمان بزرگی از دهه 1930 ساخته شده است که دارای نمایشگاه های فرهنگ و تاریخ پوکت است.

معبد نور سرخ Shrine of the Serene Light Temple، یک معبد چینی مربوط به سال 1889 با قلم زنی های تائوئیست بر روی دیوارها و مجسمه های سرامیکی بر روی سقف می باشد. وات پات جاو Wat Put Jaw یک معبد بودایی چینی است که به کوان یین Kuan Yin، الهه رحمت اختصاص دارد که حداقل به 200 سال پیش بر می گردد، در کنار این معبد، زیارتگاه جای تای Jui Tui Shrine، با حکاکی های تزئینی از نگهبان ها در کنار درب ها واقع شده است. موزه تریک آی یا خطای دید پوکت Phuket Trickeye Museum یک گالری هنری تعاملی با نقاشی هایی است که افکت های سه بعدی ایجاد می کنند. به سمت شمال غرب از مرکز، رانگ هیل Rang Hill دارای چشم اندازی باشکوه از مناظر و باغ ها است و در دامنه های آن، معبد وات خائو رانگ Wat Khao Rang temple، که دارای یک مجسمه بودای طلایی بزرگ است، قرار دارد.


بهترین زمان سفر به پوکت سیتی

پوکت سیتی دارای آب و هوای موسمی گرمسیری است که دما در طول سال گرم می باشد. بهترین زمان برای بازدید از پوکت سیتی در طول فصل خشک (در ماه های دسامبر تا مارس)، زمانی که آفتابی و سردتر است، می باشد. فصل موسمی (در ماه های می تا اکتبر) باران های سنگین مکرر می بارد.


رویداد های مهم و جشنواره ها جهت بازدید از پوکت سیتی

جشنواره گیاهخواری Vegetarian Festival (در ماه های سپتامبر/اکتبر) شامل چندین روز مراسم های خود ریاضتی، مانند راه رفتن بر روی آتش و سوراخ کردن بدن می باشد، با اعتقاد بر این که فراخواندن خدایان و منع مصرف گوشت، سلامتی را به ارمغان می آورد.

King’s Cup Regatta، یک رویداد قایقرانی بین المللی در ماه دسامبر است که در دریای آندامان برگزار می شود.