پنج اشتباه رایج در بستن چمدان

بستن چمدان برای رفتن به تعطیلات یک هنر است. اینکه چمدان مناسبی انتخاب کنید، دقیقاً بدانید چه چیزهایی برای سفر احتیاج دارید و قادر باشید وسایل را به خوبی در چمدان جای بدهید، مهارت خاص خود را می طلبد. هر چه بیشتر سفر کنید، توانایی شما در بستن چمدان بهتر خواهد شد. ما در 2Safar با راهنمایی ها و راهکارهایی مفید برای بستن چمدان، به شما در داشتن سفری شاد و بدون مشکل کمک کنیم.در این مقاله اشتباهات رایج در بستن چمدان و راه حل آن ها با شما در میان می گذاریم.

1. اطلاع نداشتن از محدودیت های بار

میزان بار مجاز برای تحویل به بار یا همراه بردن به کابین در ایرلاین های مختلف، متفاوت است. حتی لازم است از سایز چمدان های مجاز آگاهی داشته باشید تا در گیت تحویل بار غافلگیر نشوید. بار مجاز برای چمدان های تحویل به بار معمولاً بین بیست تا بیست و پنج کیلو است.

راه حل:

امروزه اینترنت همه ی کارها را راحت کرده است. با یک سرچ ساده به وبسایت ایرلاین خود رفته و وزن و سایز بار مجاز را چک کنید و از جریمه ی اضافه بار مطلع شوید و بر این اساس، بار سفر خود را ببندید.

2safar

2. برنامه ریزی نکردن از قبل

اگر بدون تهیه ی لیست و تنها با تکیه بر تجربه و حافظه ی خود شروع به بستن چمدان می کنید، به احتمال فراوان چیزهای مهمی را فراموش خواهید کرد. ضمن اینکه شما باید حتماً وضعیت هوای مقصد را چک کرده و با توجه به آن لباس ها و وسایل خود را انتخاب کنید.

راه حل:

به تمام فعالیت هایی که قرار است در مقصد داشته باشید فکر کرده و بر اساس آن لیست وسایل مورد نیاز را بنویسید. مثلاً اگر قصد شنا دارید، وسایل مربوطه را در لیست قرار دهید. اگر به لباس رسمی برای شرکت در برخی رویداد ها نیاز دارید، آن ها را به لیست اضافه کنید. صرفاً بر اساس لیست سفر های قبلی چمدان را نبندید چون هر سفر نیازهای خاص خود را دارد. چک کردن وضعیت هوا را فراموش نکنید.

2safar

3. بردن بار زیاد

اگر در چمدان های خود جای خالی دارید یا میزان بار مجازتان زیاد است، دلیل نمی شود بار خود را با بردن وسایل و لباس های زیادی سنگین کنید. شما برای هر روزِ سفر نیاز به یک دست لباس جدید یا یک جفت کفش متفاوت ندارید. اگر در هوای سرد سفر می کنید بردن یک پالتو کافی است و آن را در طول راه بپوشید و داخل چمدان قرار ندهید. حتی اگر سردتان نیست آن را در دست بگیرید. پالتو ها و لباس های رو جای زیادی در چمدان اشغال می کنند.

راه حل:

اولاً به فکر خرید هایی که در طول سفر خواهید داشت باشید و بخشی از چمدان را برای خرید های احتمالی خالی نگه دارید. ثانیاً به مزایای سبک بار بودن فکر کنید چون هم به لحاظ اقتصادی و هم خستگی به نفعتان خواهد بود. بسیاری از ایرلاین های خارجی برای بار چک این پول می گیرند. از خود بپرسید آیا باری که با خود می برید ارزش آن پول را دارد یا نه؟

2safar