پل های زیبا و مشهور در جهان

فرداد پرواز

معروف ترین پل های جهان ممکن است طولانی ترین پل ها، بلندترین پل ها نباشند، اما تا به امروز قابل شناسایی ترین پل های جهان هستند.


پل Golden Gate Bridge

1. Golden Gate Bridge، سان فرانسیسکو San Francisco ، ایالات متحده - این نماد معروف جهان از ساحل غربی ایالات متحده و محبوب ترین جاذبه سان فرانسیسکو دارای طول اصلی 1،280 متر (4،199 فوت) است.پل Golden Gate Bridge،در سانفرانسیسکو واقع شده و معروف ترین جاذبه شهر است. با توجه به خلیج اطراف آن،واقعا دیدنی است.

فرداد تور


پل Tower Bridge

2. پلTower Bridge ، لندن، انگلستان - این نماد لندن از 1886 تا 1894 ساخته شده است. پل Tower Bridge در لندن، بیش از رودخانه River Thames است. نزدیک به برج لندن، که از نام آن استفاده می کند. هر دو پل و قلعه در کنار آن یکی از پربار ترین آثار نه تنها در لندن یا انگلستان ، بلکه در اروپا و حتی کل دنیا است.

فرداد تور


پل Sydney Harbour Bridge

3. پل Sydney Harbour Bridge ، سیدنی، استرالیا - یک فولاد از طریق پل قوس در امتداد بندر سیدنی Sydney Harbou است. منظره زیبای پل با بندر و خانه اپرای سیدنی(Sydney Opera House) چشم انداز آشنا و شگفت انگیز شهر را شکل می دهد. این نماد سیدنی و استرالیا است. این پل به دلیل طراحی معماری آن با نام "Coathanger" نامگذاری شده است.

فرداد تور


پل Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge.4، نیویورک، ایالات متحده آمریکا - در سال 1883 تکمیل شده است، پل بروکلین یکی از قدیمی ترین پل معلق در ایالات متحده است. منهتن و بروکلین را با عبور از رودخانه ی شرقی متصل می کند. این قطعه اصلی 1595.5 فوت (486.3 متر) است که از زمان باز شدن آن تا سال 1903 طولانی ترین پل معلق در جهان را تشکیل داده است. از روز افتتاح آن یکی از نمادهای نیویورک است و هنوز یکی از جاذبه های مهم شهر است . در تمام طول روز شما می توانید گردشگران را از طریق پل به طول 5،989 فوت (1825 متر و هنگام عکس گرفتن از پل زیبا با منظره ای از منهتن ) عبور دهید.

فرداد تور


پل Ponte Vecchio

5. Ponte Vecchio، فلورانس، ایتالیا - "پل قدیمی" سنگ قوس پل قرون وسطایی است که معروف به داشتن فروشگاههایی است که در کنار آن ساخته شده است. این تنها پل فلورانس باقیمانده در جنگ جهانی دوم است. در گذشته، مغازه ها متعلق به قصاب ها بودند، اما امروزه مغازه ها بیشتر به فروشندگان سوغات و همچنین نمایندگی های هنری و جواهرات وابسته هستند. پل یکی از معروف ترین جاذبه های فلورانس است.

فرداد تور


پل Rialto Bridge

6. Rialto Bridge، ونیز، ایتالیا - از قدیمی ترین چهار پل کانال گراند Grand Canal را در ونیز پوشش می دهد. این پل در 1591 تکمیل شد و جایگزین یک پل چوبی شده بود که در سال 1524 سقوط کرد. پل قدیمی زیبا یکی از آیکون های ونیز و یکی از بهترین جاذبه های آن است و همیشه پر از توریست است.

فرداد تور


پل Millau Viaduct

7. Millau Viaduct، France - با ساختار ارتفاع 343 متر (1،125 فوت) پل Millau Viaduct بلندترین پل جهان است! این پل در سال 2004 2004 افتتاح شد و یک پل مفقود شده است که دره رودخانه تارن در نزدیکی Millau در جنوب فرانسه قرار دارد. پل دارای هفت پله با ارتفاع های مختلف است. دومین بلندترین ارتفاع با ارتفاع 244.96 متری است (803 فوت 8 اینچ) - بلندترین ساختار در فرانسه( بلندتر از برج ایفل)است!

فرداد تور


پل چارلز، پراگ Charles Bridge

8. پل چارلز، پراگ Charles Bridge ، جمهوری چک Czech Republic - پل مشهور جهان که از رودخانه ولتوا Vltava river, عبور می کند. ساخت پل stone Gothic bridge در سال 1357 آغاز شد و در آغاز قرن بیست و یکم به پایان رسید. همانطور که تنها وسیله عبور از رودخانه ولتوا بود، پل چارلز مهمترین ارتباط بین شهر قدیمی و منطقه اطراف قلعه پراگ Prague بود. امروزه یکی از پرطرفدارترین نقاط دیدنی در پراگ Prague است .

فرداد تور


پل Akashi Kaikyō Bridge

9. Akashi Kaikyō Bridge، ژاپن - معروف Akashi Kaikyō پل دارای طول اصلی 991 متر (6،532 فوت) است. در سال 1998 افتتاح شد، شهر کوب Kobe در سرزمین اصلی هونشو Honshu را به ایویاا Iwaya on Awaji Island پیوند میدهد. این چهارمین پل بلند جهان و یکی از طولانی ترین پل های معلق است!

فرداد تور


پل Great Belt Bridge

10. Great Belt Bridge، دانمارک - پل The Great Belt bridge در سال 1998 افتتاح شد و بین جزایر دانمارکی Zealand و Funen اجرا می شود. طول کل آن 6،790 متر (22،277 فوت) است و حداکثر ارتفاع 254 متر (833 فوت) آن را سومین پل طولانی معلق در جهان و هشتمین پل بلند در جهان است.

فرداد تور