چگونه یک پرواز طولانی را به خوشی سپری کنیم؟

چگونه یک پرواز طولانی را به خوشی سپری کنیم؟

مردم معمولاً از پرواز های طولانی و بالای شش ساعت متنفر هستند. این پرواز ها اگر چه توسط بهترین خطوط هوایی دنیا صورت می گیرند اما حتی فضای لوکس و پذیرایی عالی این هواپیماها نمی تواند گذر زمان را برای مسافران آسان تر کند. در این مقاله راهنمایی هایی برای چگونگی گذراندن وقت و کسل نشدن در پرواز های طولانی برای شما آماده کرده ایم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

کندی کراش ساگا بازی کنید.

بازی های موبایل و کامپیوتر به خوبی می توانند گذران وقت را برای شما آسان کنند. پس حتماً قبل از پرواز لپ تاپ، تبلت و موبایل خود شارژ خود کنید. اگر چه امکان شارژ وسایل الکترونیکی در بسیاری از پرواز ها مهیا است اما این در مورد تمام هواپیماها صدق نمی کند. یکی از بازی هایی که ما در طول پرواز های طولانی به شما توصیه می کنیم کندی کراش ساگا است. این بازی آنقدر جاذبه دارد که شما از آن سیر نخواهید شد. بعد از اتمام هر مرحله رغبت زیادی به رفتن به مرحله ی بعد خواهید داشت و تا به خود بیایید زمان زیادی از پرواز طولانی تان گذشته است.

2safar

فیلم، سریال و موسیقی مورد علاقه تان را در لپ تاپ یا هارد خود همراه داشته باشید.

در ایرلاین های درجه یک و پرواز های طولانی، شما به مجموعه ی کاملی از سرگرمی ها دسترسی خواهید داشت. با این وجود ممکن است انتخاب فیلم مورد علاقه تان از میان صد ها فیلمی که در آرشیو هواپیما موجود است، دشوار باشد و یا سریال ها و موسیقی های آرشیو مورد علاقه ی شما نباشند. پس بهتر است شما مجموعه ی خودتان را به همراه داشته باشید. به این صورت به خوبی خود را سرگرم خواهید کرد و از پرواز خود لذت کافی خواهید برد.

2safar

کفش و لباس های کاملاً راحت بپوشید.

شاید فکر کنید شیکی با راحتی جمع بسته نمی شوند اما شما می توانید در عین مرتب و آراسته بودن، به فکر راحتی خود باشید. پوشیدن شلوار جین و لی در پرواز های طولانی اصلاً توصیه نمی شود. بهتر است یک شلوار نخی با کمر کشی و راحت بپوشید. کفش مناسب پرواز یک جفت کفش کالج است. چون اولاً به خاطر جلو بسته بودن محافظت خوبی از پاهایتان، به خصوص در مواقع اضطراری، به عمل می آورند. ثانیاً به راحتی می توانید کفش های خود را در طول پرواز در بیاورید و جوراب راحتی بپوشید و هر زمان که نیاز داشتید قدم بزنید یا از سرویس بهداشتی استفاده کنید دوباره کفش های خود را می پوشید. لباس زیاد گرم نپوشید. یک بلوز راحت به تن کنید و یک ژاکت جلو باز به همراه داشته باشید.

2safar

پول و وسایل قیمتی را نزدیک خود نگه دارید تا احساس نگرانی از این بابت نداشته باشید.

اگر تمام طول پرواز حواستان به کیف و وسایل ارزشمندتان باشد و نگرانی گم شدن و دزدیده شدن وسایلتان را حس کنید لذت چندانی از پرواز نخواهید برد. بهترین کار این است که اولاً چیزهای قیمتی نظیر جواهرات را با خود همراه نبرید و ثانیاً پول و وسایل گران قیمت خود را در جیب های داخلی لباس هایتان بگذارید تا خیالتان از هر جهت راحت باشد. به خصوص اگر بدون همسفر سوار هواپیما می شوید، این موضوع اهمیت بیشتری دارد. جیب هایی زیپ دار در داخل لباس های خود بدوزید و پول و پاسپورتتان را در آن جیب ها بگذارید.

2safar

قدم بزنید و ارتباط بر قرار کنید.

حتماً می دانید که قدم زدن در پرواز های طولانی برای جلوگیری از لخته ی خون در پاها ضروری است. اما به جز مسائل مربوط به سلامتی، شما با این قدم زدن ها خودتان را سرگرم خواهید ساخت. به قسمت انتهایی سالن خود که مهمانداران حضور دارند بروید. می توانید درخواست آبمیوه یا بستنی بدهید و در همان حال با مهمانداران یا سایر مسافرانی که در آن قسمت حضور دارند سر صحبت را باز کنید و آشنا شوید. این گردش ها گذر زمان را در پرواز های طولانی برای شما آسان خواهد کرد و کمتر حوصله تان سر خواهد رفت. بهتر است مدتی همان جا بایستید و حرکات ورزشی انجام دهید و بدنتان را از رخوت خارج کنید.

2safar

وسایل کمی را با خود به داخل کابین ببرید.

معمولاً ایرلاین ها میزان بار داخل کابین را سفت و سخت چک نمی کنند، در نتیجه بعضی مردم تا جایی که در توان دارند بار به داخل کابین می برند. شما بهتر است از این کار به طور جدی اجتناب کنید، چون فقط برای خودتان دردسر می خرید و جای خود را تنگ می کنید. شما فقط به اندازه ی یک چمدان کابین در محفظه ی بالای سرتان جا دارید و بقیه بارها را باید در زیر صندلی خود قرار دهید. حتی اگر در محفظه ی بالای سر جای کافی وجود داشته باشد، باز هم بردن وسایل زیاد کار عاقلانه ای نیست. هر چه سبک بار تر باشید اوقات خوش تری در طول پرواز خواهید داشت و دست و شانه ی خود را نیز به درد نمی آورید.

2safar

درخواست دو پتو بدهید.

پتوهایی که ایرلاین ها در اختیار شما می گذارند نازک هستند اما خوشبختانه معمولاً پتوی اضافی در هواپیما موجود است. خیلی زود درخواست یک پتوی اضافی بدهید تا پتوهای اضافی تمام نشوند. یک پتوی اضافی کاربرد زیادی دارد. می توانید آن را دور بالش بپیچید و بالش خود را راحت تر و بزرگ تر کنید. یا اگر احساس سرما کردید از دو پتو استفاده کنید. لازم نیست خودتان پتویی به داخل هواپیما ببرید و بار خود را سنگین کنید. با دو پتوی هواپیما به حد کافی راحت خواهید بود.

2safar

اگر می خواهید زودتر از سایر مهمانان پذیرایی شوید، به طور آنلاین درخواست غذای ویژه بدهید.

اگر از قبل غذای مخصوصی سفارش ندهید، از شما همزمان با سایر مسافران و به نوبت ردیفی که نشسته اید پذیرایی خواهد شد. شما اگر درخواست غذای ویژه مثلاً گیاهی و غیره بدهید خارج از نوبت و قبل از سایرین از شما پذیرایی خواهد شد. به این منظور از قبل به سایت ایرلاین خود بروید و لاگ این کنید. سپس در منوی غذا، غذای مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

2safar

برای انتخاب یک صندلی مناسب تلاش کنید.

حتماً می دانید که بیشتر ایرلاین ها برای صندلی های بهتر خود هزینه ی اضافی می گیرند. اگر نمی خواهید این هزینه ی اضافی را پرداخت کنید و در عین حال روی صندلی بهتر و راحت تری بنشینید، هر چه زودتر صندلی خود را به طور آنلاین رزرو کنید. پرواز های طولانی معمولاً به طور کامل پر نمی شوند و صندلی های زیادی در طول پرواز خالی می مانند. اگر شانس بیاورید و صندلی کنارتان خالی باشد یا از آن بهتر در یک ردیف خالی بنشینید، از راحتی خیلی بیشتری در طول پرواز برخوردار خواهید بود. پس بهتر است برای تحقق این امر تلاش کنید. احتمال خالی ماندن صندلی های عقب هواپیما بیشتر از صندلی های جلویی است، چون بیشتر مسافران صندلی های جلویی را ترجیح می دهند. اگر هواپیما دارای سه سالن باشد به احتمال زیاد سالن آخر بیشترین صندلی خالی را خواهد داشت. به این دلیل هر چه صندلی خود را عقب تر انتخاب کنید بهتر است. ضمناً از صندلی های ردیف جلویی در هر سالن دور بمانید. معمولاً مسافران بچه دار در ردیف اول می نشینند و هر چه شما نزدیک به این ردیف ها باشید احتمالاً سر و صدای بچه بیشتر خواهد بود.

2safar

چک این زود هنگام چندان هم ایده ی خوبی نیست.

ایرلاین ها به مسافران خود توصیه می کنند حدود 3 یا 4 ساعت زودتر از زمان پرواز چک این کنند. سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه بودن به معنای خسته شدن، در صف طولانی کنترل امنیتی معطل ماندن و شانس کمتر برای آپگرید صندلی است. ما توصیه ی حضور در فرودگاه دو ساعت قبل از پرواز را می دهیم. البته از قبل به صورت آنلاین چک این کنید و کارت پرواز خود را پرینت کنید. هنگام سوار شدن به هواپیما نیز چک کنید که آیا امکان آپگرید رایگان صندلی وجود دارد یا خیر. بیهوده ساعت ها قبل از پرواز در فرودگاه خود را معطل نکنید.

2safar

در استاپ بین راه به خوبی از خود پذیرایی کرده و خوش بگذرانید.

در یک پرواز طولانی حتماً در کشور مبدأ ایرلاین خود توقف خواهید داشت. سعی کنید این توقف را در نهایت خوشی سپری کنید. اگر توقفتان طولانی است برای خود جایی در لانژ فرودگاه جایی رزرو کنید. در آن جا نه تنها در فضایی آرام و خلوت به استراحت خواهید پرداخت، بلکه پذیرایی مفصلی نیز در انتظارتان است. اگر نمی خواهید برای لانژ هزینه کنید، باز هم بکوشید اوقاتی دوست داشتنی برای خود رقم بزنید. به کافه ای در فرودگاه بروید، در فروشگاه های ترانزیت گردش کنید و با استراحت کافی برای ادامه ی سفرتان آماده شوید.

2safar

با مهمانداران خوش رفتار باشید و با آن ها خوش و بش کنید:

پاداش خوش رفتاری با مهمانداران زیاد است. از پذیرایی با نوشیدنی قسمت درجه یک گرفته تا غذای اضافی و تغییر محل به یک ردیف صندلی خالی. پس از همان آغاز پرواز خوش اخلاق باشید و از غر زدن و گله و شکایت خودداری کنید.

2safar