پروازهای تفتان ایر مجددا در مسیر تهران - زاهدان برقرار شد

فرداد پرواز

23 دی 1395


زاهدان - ایرنا - مدیرعامل، مالک و سرمایه گذار شرکت هواپیمایی تفتان ایر گفت: پروازهای تفتان ایر بعد از یک هفته وقفه از ساعت 21 و 15 دقیقه شب گذشته در مسیر تهران - زاهدان و برعکس برقرار شد.

ابوالفضل حقیقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تغییرات جزیی که تمام شرکت های هواپیمایی کشور باید انجام دهند پروازهای این شرکت از چهارشنبه هفته گذشته لغو شده بود که 2 باره از شب گذشته برقرار شد.

وی ادامه داد: پرواز شرکت تفتان ایر دیشب ساعت 21 و 15 دقیقه از تهران به سمت زاهدان حرکت کرد و در ساعت 22 و 30 دقیقه به مقصد رسید و ساعت 6 و 30 دقیقه امروز نیز فرودگاه زاهدان را به سمت تهران ترک کرد.

وی تصریح کرد: لغو شدن پروازهای شرکت تفتان ایر در یک هفته گذشته بر اساس تغییرات جزیی بوده و علت خاص دیگری نداشته است.

وی افزود: از زمان راه اندازی تفتان ایر تاکنون پروازهای این شرکت با برند هواپیمایی تابان انجام می شود.

وی ادامه داد: تفتان ایر از هفته آینده پروازهای خودش را در مسیر مشهد - زاهدان و برعکس که مردم سیستان و بلوچستان در این خط پروازی دچار مشکل هستند، انجام می دهد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تفتان ایر گفت: با توجه به مذاکراتی که با سازمان هواپیمایی کشور انجام شده قرار است این شرکت بزودی با نام تفتان ایر پروازهایش را انجام دهد که این مساله در توسعه خطوط پروازی سیستان و بلوچستان نقش موثری دارد.

حقیقی اظهار داشت: خواسته به حق و به جای مردم سیستان و بلوچستان است، که پروازهای خود را با تفتان ایر به عنوان یک شرکت بومی استان انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه تفتان ایر پنج هواپیمای ملکی در اختیار دارد، افزود: هم اینک این شرکت با 2 فروند هواپیما پروازهای خود را انجام می دهد و تا پایان فروردین سال آینده نیز یک فروند دیگر را وارد خطوط پروازی می کند.

وی بیان کرد: تفتان ایر آماده است با حمایت مسئولان، مسیرهای پروازی جدید و خارجی را در سیستان و بلوچستان راه اندازی و از این طریق نقش مهمی در رفت و آمد تجار و گردشگران به مناطق اقتصادی و گردشگری استان ایفا کند.

وی ادامه داد: توسعه سیستان و بلوچستان از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی است و انتظار می رود سازمان هواپیمایی کشوری نیز نسبت به صدور مجوز به نام «شرکت تفتان ایر» به توسعه این استان کمک کند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تفتان ایر گفت: فراهم کردن شرایط و امکانات برای دسترسی به سیستان و بلوچستان از نقاط مختلف جهان از طریق خطوط هوایی از جمله شرکت تفتان ایر می تواند در افزایش سرمایه گذاری هیات های بازرگانی در منطقه و همچنین جذب گردشگر به سواحل مکران و سایر جاذبه های باستانی و طبیعی استان موثر باشد.

حقیقی در باره دلایل غیر فعال بودن چندین ساله این شرکت گفت: اصلی ترین علت غیرفعال بودن چندساله تفتان ایر، نبود همکاری لازم برخی مدیران حوزه هوایی کشور در سال های گذشته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در یکی 2 سال اخیر تفتان ایر توانست با حمایت مسئولان جان تازه ای بگیرد و امیدواریم این حمایت ها همچنان ادامه یابد چراکه یکی از راه های پیشرفت سیستان و بلوچستان در حوزه های مختلف پیشرفت صنعت هوایی در این استان است.

وی افزود: در سال 93 و بعد از گذشت حدود 12 سال از غیرفعال بودن این شرکت، پروانه بهره برداری آن تمدید و پروازها در مسیر زاهدان - تهران و برعکس و بندرعباس به مقصدهای شیراز، اهواز و کیش از سر گرفته شد.

لباس سنتی سیستان و بلوچستان بر تن مهمانداران تفتان ایر

مالک و سرمایه گذار شرکت هواپیمایی تفتان ایر گفت: در راستای ترویج فرهنگ اصیل مردم سیستان و بلوچستان تفتان ایر ، به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی در ایران از پوشش سنتی برای لباس فرم مهمانداران و کارکنان خود استفاده کرده است.

حقیقی بیان کرد: این نوع از پوشش می تواند فرهنگ اصیل و توجه به عفاف و حجاب سیستانی ها و بلوچستانی ها را به سایر هموطنان نشان دهد.


http://www.irna.ir