پرهیز از نگاه جزیره‌ای در توسعه گردشگری کشور

فرداد پرواز

16 مرداد 1396


سرپرست معاونت گردشگری ،سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، گفت: «به‌منظور توسعه گردشگری کشور و دست‌یابی به اسناد بالادستی باید با تقویت تعاملات فرابخشی از مدیریت و نگاه جزیره‌ای، دوری کنیم.

میراث‌آریا: میرهادی قره‌سید رومیانی ،سرپرست معاونت گردشگری صبح امروز 15 مرداد 96 در دیدار با حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت گفت: «با تکیه بر تعاملات فرابخشی می‌توانیم با تعریف اهداف سیاسی، دینی و اجتماعی در قالب گردشگری، در گستره وسیع‌تری برنامه‌ریزی کنیم و از همه ظرفیت‌های موجود در نهادها و ارگان‌های مرتبط از جمله سازمان حج و زیارت بهره‌مند شویم.»

او افزود: «تمرکز بر بازارهای هدف، به‌کار گرفتن خدمات شبکه‌های مجازی و نیز الگوهای مدرن بازاریابی و تبلیغات از جمله اقدامات و ابزارهایی هستند که می‌توانند در شکل‌گیری اهداف مشترک مذکور موثر واقع شوند.

رومیانی همچنین با تأکید بر اینکه بهره‌مندی از تجربیات سازمان حج و زیارت راهگشای مسیر توسعه گردشگری کشور خواهد بود، تأکید کرد: «این همراهی و تعامل موجود با ایجاد دلگرمی بهره‌مندی از فرصت‌های مشترک کاری موجود را سبب خواهد شد.

گردشگری، بهترین جایگزین نفت

همچنین در این دیدار حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز گفت: «صنعت گردشگری قادر است با زدودن چهره منفی و سیاه ساخته‌شده علیه ایران، با اشتغال‌زایی و توزیع ثروت، بهترین جایگزین نفت باشد.

او در ادامه با تبریک انتصاب سرپرست معاونت گردشگری، اعلام کرد که همراهی و تعامل، همه جانبه با حوزه گردشگری در دستور کار سازمان حج و زیارت قرار دارد.


http://tnews.ir