پایتخت های قهوه در دنیا

پایتخت های قهوه در دنیا

قهوه چیزی از فراتر از یک نوشیدنی است و برای خیلی از مردم سبکی از زندگی محسوب می شود. اگر عاشق قهوه هستید و در طول سفر دوست دارید انواع قهوه های جدید و خارجی را امتحان کنید، بهتر است با پایتخت های قهوه ی دنیا آشنا شوید. ما در 2Safar تعدادی از شهرهای مختلف دنیا که قهوه در آن ها شهرتی جهانی دارد به شما معرفی می کنید. با ما همراه باشید.

1. رم، ایتالیا

رم پایتخت قهوه در دنیاست و در هر گوشه ای از این شهر کافی شاپی با قهوه ی مرغوب قرار دارد که مردم زیادی در آن مشغول پذیرایی از خودبا نوشیدنی محبوبشان و گپ زدن هستند. ما توصیه می کنیم قهوه ی سیاه غلیظ سفارش داده و با نشستن در یک کافه ی محلی، از سر وصدا و شور و حال فرهنگ ایتالیایی لذت ببرید. شاید مایل باشید در فضای بیرونی کافه، کنار پیاده رو بنشینیدو کاپوچینو و ژلاتو با طعم قهوه سفارش دهید. برای دوستداران قهوه، رم یک شهر بی نظیر است و انتظارات آن ها را به خوبی برآورده می کند.

2safar

2. ریک جاویک، آیسلند

مردم اسکاندیناوی بیشترین میزان قهوه را در دنیا مصرف می کنند. مردم ایسلند به خصوص عاشق قهوه هستند و آن را خیلی با دقت درست می کنند. کافی شاپ های محلی فراوانی در ریک جاویک وجود دارد که در آن ها قهوه ی درجه یک وبسیار مرغوب سرو می شود. توریست هایی که به این کشور سفر می کنند، طعم قهوه های ناب آن را هرگز از یاد نمی برند.

2safar

3. آدیس آبابا، اتیوپی

ار آن جا که اتیوپی روزگاری تحت تأثیر ایتالیا بوده است، اسپرسوی سبک ایتالیایی در این کشور جا افتاده است و در آدیس بابا، کافه ها قهوه ی مرغوبی سرو می کنند که دست کمی از قهوه های رم ندارد. حتی در اتیوپی مراسم مخصوص قهوه برگزار می شود. قبلاً این رسم فقط در خانه ها انجام می شد اما امروزه می توانید در فروشگاه ها و رستوران ها نیز آن را مشاهده کنید. در این مراسم دانه های قهوه ی تازه آسیاب شده بر روی منقلی از ذغال چوب داغ شده و سپس در فنجان های کوچک همراه با شکر سرو می شود.

2safar

4. هاوانا، کوبا

کوبا از بزرگ ترین صادر کنندگان قهوه در دنیاست و هیچ جا بهتر از هاوانا برای امتحان قهوه ی معروف کوبانا وجود ندارد. پایتخت رنگارنگ کوبا برای دوستداران شیرینی نیز یک بهشت محسوب می شود. در کافه های این شهر می توانید اسپرسوی قوی همراه با کیکی بسیار خوشمزه نوش جان کنید و از طعم بی نظیر قهوه و همچنین کیک لذت ببرید.

5. ریودوژانیرو، برزیل

شاید تا به حال قهوه ی ساخت برزیل را نوشیده و با آن آشنایی داشته باشید. برزیل نیز مانند کوبا از صادر کنندگان قهوه است. در ریودوژانیرو نه تنها از نوشیدن قهوه لذت خواهید برد بلکه می توانید با بازدید از مزرعه ها و کارخانجات تولید قهوه با تاریخچه و نحوه ی تولید آن نیز آشنا شوید. در واقع این شهر، حال و هوایی ایده آل برای دوستداران قهوه دارد.

2safar

6. وین، اتریش

وین فضایی کافی شاپی دارد. انگار این شهر فقط از کافی شاپ ها و کافه ها تشکیل شده است! در چنین جوّی باید قهوه جایگاهی خاص در زندگی مردم داشته باشد و همینگونه نیز هست. در پایتخت موسیقی جهان، به شکار کافی شاپ های دوست داشتنی بروید. جایی که قهوه همراه با یک لیوان آب سرد در یک سینی سرو می شود و همه چیز کاملاً کلاسیک است. آنقدر فضای این کافه ها دلچسب است که گاهی دوست دارید تمام روز در یکی از آن ها بنشینید و قهوه و کیک بخورید!

2safar

7. استانبول، ترکیه

قهوه ی ترک به قدری مرغوب است که حتی در یونسکو به عنوان میراث فرهنگی کشور ترکیه ثبت شده است. مزه ی قوی و تازگی قهوه ی ترک مثال زدنی است. در استانبول قهوه با آداب خاص خودش و در فنجان های زینتی سرو می شود و شما با نوشیدن این قهوه، انرژی لازم برای گشت و گذار در استانبول شگفت انگیز را به دست می آورید!

2safar

8. لندن، انگلستان

شهر لندن بسیار بزرگ و متنوع است و جای تعجب ندارد که کافی شاپ های فراوان و جذابی داشته باشد. شما حق انتخاب خیلی وسیعی در لندن خواهید داشت و می توانید هر نوع کافه ای که میخواهید در این شهر پیدا کنید. می توانید قهوه ی لاته ی اورگانیک را در کافه ای با چشم انداز رودخانه ی تیمز بنوشید و یک تجربه ی کاملاً لندنی برای خود رقم بزنید. هر گاه از نوشیدن قهوه خسته شدید، به سراغ چای انگلیسی یروید. فراموش نکنید چای محبوب ترین نوشیدنی در انگلیس است و شما نباید بدون امتحان کردن چای مرغوب انگلیسی شهر لندن را ترک کنید!

2safar

9. سنگاپور

شاید به نظرتان عجیب باشد ولی سنگاپور یکی از پایتخت های قهوه در دنیاست. انواع قهوه ها و کافی شاپ ها در این کشور یافت می شود و نوعی از قهوه به نام کاپی نوشیدنی ملی سنگاپور است. کاپی با قهوه ی معمولی فرق دارد چون هنگام تف دادن دانه های قهوه به آن ها کره اضافه می کنند. از این جهت کاپی عطر و قوام منحصر به فردی دارد. سنگاپور حتی از نظر قهوه نیز بی نظیر است.

2safar

10. سیاتل، ایالات متحده

از آسیا به آمریکای شمالی می رویم. سیاتل اگرچه پایتخت سیاسی آمریکا نیست اما پایتخت قهوه ی این کشور است. در واقع این شهر زادگاه کافی شاپ های زنجیره ای استارباکس است. استارباکس در آمریکا و تمام دنیا فرهنگ نوشیدن قهوه را تقویت کرده است. شما در هر نقطه ی آمریکا که زندگی کنید، حداقل یک کافی شاپ استارباکس در نزدیکی شما قرار دارد. در واقع استارباکس سبکی از زندگی آمریکایی است و امروزه قهوه های این کافی شاپ زنجیره ای مورد علاقه ی مردم بسیاری در سرتاسر دنیا قرار دارد.

2safar