ویژگی های مخفی هواپیما

ویژگی های مخفی هواپیما

به سفرهای هوایی خود به چشم کاری طاقت فرسا نگاه نکنید. به خاطر بیاورید که پرواز در آسمان آرزوی دیرینه ی بشر برای نسل ها و قرن های متمادی بوده است و انسان امروزی به راحتی قادر است اقیانوس ها را در نوردد و از یک گوشه ی به گوشه ی دیگر دنیا پرواز کند. این پرنده ی آهنین که سوارش می شوید همچنان برای بسیاری از ما ناشناخته است و نکات جالبی در رابطه با آن وجو دارد که نمی دانیم. در این مقاله قصد داریم ویژگی ها و نکاتی درباره ی هواپیما به شما معرفی کنیم که به احتمال قوی از وجود آن ها بی خبر هستید. دانستن این نکات می تواند کمک بیشتری به راحتی و آسایش شما در پرواز کند یا اطلاعات عمومی شما را بالا ببرد. این ویژگی ها را به خاطر بسپارید و دفعه ی بعد که سوار هواپیما شدید به آن ها دقت کنید یااز آن ها برای راحتی بیشتر خود استفاده کنید.

دکمه ی جادویی برای ایجاد فضای بیشتر

صندلی کنار راهرو مزایای زیادی دارد مثلاً شما مجبور نیستید برای هر بار بلند شدن از صندلی تان مسافران کنار خود را بلند کنید. اما این صندلی یک مزیت ویژه دارد که شاید از وجود آن بی اطلاع باشید. شما می توانید با فشردن یک دکمه از فضای بیشتری برخوردار شوید. این دکمه زیر دسته صندلی شما در سمت راهرو قرار دارد. با فشردن این دکمه دسته ی صندلی شما بالا می رود و جای شما باز تر می شود.

2safar

دستگیره ی مخفی برای عبور از راهرو ها

شاید شما از دست مسافرانی که برای رفتن به دستشویی و عبور از راهروهای هواپیما برای ایجاد تعادل،پشت صندلی شما را می گیرند اعصابتان خط خطی شود. این بار که قصد عبور از راهروهای تنگ هواپیما را داشتید می توانید از دستگیره ی مخفی استفاده کنید. شاید دیده باشید مهمانداران هنگام عبور دست خود را به سقف می گیرند و به این شکل تعادل خود را حفظ می کنند. دلیل این کار فضای دستگیره مانندی است که درست زیر دکمه ی محفظه ی بالای سر شما قرار گرفته است. شما با گرفتن این قسمت به راحتی قادر به حفظ تعادل خود خواهید بود و مجبور نیستید از صندلی ها استفاده کنید.

2safar

سوراخ های ریز روی شیشه ی پنجره ی هواپیما

اگر با دقت به شیشه ی پنجره ی هواپیما نگاه کنید صحنه ی عجیبی می بینید. سوراخ های ریزی در پایین پنجره وجود دارند که با دقت بیشتر متوجه خواهید شد شیشه ی پنجره از سه لایه تشکیل شده است و این سوراخ ها در لایه ی وسطی قرار دارند. دلیل وجود این سوراخ ها کمک به تحمل فشار به علت ارتفاع گرفتن در جو است. در واقع این سوراخ های ریز نقش مهمی در کترل فشار هوای هواپیما دارند. لایه ی بیرونی پنجره بیشتر فشار بیرون را تحمل می کند ولای درونی تحت تأثیر فشار هوای داخل هواپیما است و وظیفه ی آن حفاظت از لایه ی وسطی می باشد. سوراخ های لایه ی وسط تفاوت این دو فشار با هم را تعدیل می کند.

2safar