تشریح ویژه برنامه های گردشگری در «قلب طهران»

فرداد پرواز

23 اسفند 1395


به گزارش ایسنا، عابد ملکی صبح امروز در نشستی خبری که به منظور تشریح اقدامات شهرداری منطقه 12 در سال جاری و همچنین برنامه های گردشگری ویژه نوروز 96 برگزار شد، با بیان اینکه در سال 95، شش جلسه شورای شهر به بررسی برنامه ها و عملکرد منطقه 12 اختصاص داده شد و این مساله نشان دهنده اهمیت این منطقه است، گفت: با حمایت شورای شهر و شهرداری تهران برنامه و پروژه های زیادی در منطقه 12 طراحی و به تصویب رسید و بر همین اساس، بودجه اختصاصی به این بافت تاریخی تهران داده شد.

وی با بیان اینکه سعی کردیم با ایجاد شبکه پروژه های هم افزا در درون محلات بافت تاریخی، موجب ارتقای سطح زندگی در منطقه شویم، ادامه داد: یکی از مهم ترین کارهایی که طی سال جاری در منطقه 12 انجام شده است، رفع زواید بصری و احیای بافت های تاریخی بوده است به گونه ای که میادین بزرگی همچون بهارستان و خیابان هایی همچون مصطفی خمینی، ناصرخسرو، بازار زرگرها و کفاش ها و همچنین باب همایون در این طرح رفع زواید بصری و احیای نمای تاریخی قرار گرفته اند که خوشبختانه پروژه آنها به اتمام رسیده و شاهد استقبال گسترده مردم هستیم.

شهردار منطقه 12 با بیان اینکه توسعه زیرساخت های خدمات شهری یکی از مهم ترین برنامه های شهرداری است، گفت: 60 محله در منطقه 12 حتی یک بوستان نیز ندارند و بر همین اساس توسعه فضای سبز و تملک املاک برای ایجاد آنها به فضای سبز در دستور کار قرار گرفت و به زودی در دو محله ایران و دروازه شمیران دو بوستان مورد بهره گیری قرار خواهد گرفت.

ملکی از اتمام پروژه مرمت سردر باغ ملی خبر داد و اظهار کرد: از هفت صبح تا 12 شب شهروندان می توانند از باغ ملی و میدان مشق بازدید کنند. همچنین طی برنامه ای، سردر ساختمان های عمومی و خصوصی درون بافت تاریخی، مورد شناسایی قرار گرفت و سردرهایی که از لحاظ معماری واجد شرایط هستند در لیست مرمت قرار گرفتند.

وی همچنین از ایجاد پاتوق های مردمی در محلات بافت تاریخی منطقه خبر داد و گفت: متاسفانه در برخی از محلات منطقه 12 شاهد بروز پدیده شب مردگی هستیم که سعی داریم با ایجاد این پاتوق ها این آفت را دور کنیم.

شهردار منطقه 12 همچنین با اشاره به پروژه های عمرانی منطقه 12، گفت: یکی از بزرگ ترین پروژه های ما پیاده راه سازی بود که توانستیم در برخی از محورهای تاریخی از جمله خیابان 30 تیر این مهم را محقق کنیم.

ملکی از احیای خانه شهر با بلدیه در ضلع شمالی میدان امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: مصوبات احیای این خانه و اصلاح میدان امام خمینی از کمیسیون ماده 5 اخذ شده است و به زودی این خانه با کاربری صرفا فرهنگی مورد ساخت و بهره برداری قرار خواهد گرفت.


http://www.donyayesafar.com