ولنتاینی که عاشقانه نیست

ولنتاینی که عاشقانه نیست

ولنتاین، روز جهانی عشق، نزدیک است. اگر تنها هستید و در این روز شامی رمانتیک و قراری عاشقانه انتظارتان را نمی کشد، غمگین نباشید! افراد فراوانی در سرتاسر دنیا در این روز کاملاً تنها هستند. به جز آدم ها، مکان هایی نیز وجود دارند که در آن ها ولنتاینبه دلایل مختلف هیچ معنایی ندارد به این صورت که یا برگزاری ولنتاین ممنوع است و یا فضا این شهر ها و کشورها بیشتر مجردی می باشد. در این ولنتاین می توانید به این مکان های زیبا و منزوی سر بزنید و تنهایی و مجردی خود را جشن بگیرید. با 2Safar همراه باشید.

1. سرزمین عشق حقیقی، جزیره ی دوون، کانادا

این جزیره منزوی ترین و تنهاترین جزیره ی دنیا است. شاید با شیندن نام آن هیجان زده شوید و تصور کنید عشق حقیقی در آن جا انتظار شما را می کشد. قبل از آن که خود را به این احساسات گرم بسپارید و جوگیر شوید، بدانید این جزیره بر خلاف نام آن مکانی تنها و منزوی است. این جزیره در واقع به مریخ شباهت دارد و به همان اندازه منزوی و دور افتاده است. اما زیبایی منحصر به فرد و حال و هوای استثنائی آن برای یک ولنتاین تنها ومجرد عالی می باشد. شما از طریق سفر به اتاوا به این جزیره دسترسی خواهید داشت.

2safar

2. ترنتون، نیوجرسی

نیوجرسی کمترین میزان رزرو قرار در روز ولنتاین را در کل آمریکا دارد. اگر مجرد و تنها هستید ترنتون بهترین مکان برای حسرت نخوردن است. به جای قرار در روز عشق، به تماشای کلکسیون موزه های ارزشمند نیوجرسی بروید و یا در پارک آرم و همر به توپ بازی بپردازید. خیالتان راحت باشد که زوج های عاشق با دسته های گل رز در اطرافتان دیده نخواهند شد. شهر نیویورک نیز همان نزدیکی است و برای تفریحات شبانه کافی است مسیر نه چندان طولانی تا منهتن را طی کنید.

2safar

3. بلگرود، روسیه

اگر خرس های زیبای تدی در فروشگاه های مختلف آینه ی دق شما هستند، به این شهر روسیه در ولنتاین سفر کنید. در این شهر برگزاری ولنتاین به طور کلی ممنوع است. بلگرود شهری تمیز و آراسته در نزدیکی مسکو است. به گفته ی یکی از مقامات این شهر ولنتاین یک رسم روسی نیست و به لحاظ اخلاقی برای جوانان بدآموزی دارد. شما با سفر به این شهر با یک تیر دو نشان زده اید. هم سفری خاطره انگیز به شهری زیبا داشته اید و هم ولنتاین را بدون حسرت و احساس تنهایی سپری کرده اید.

2safar

4. ژاپن

روز ولنتاین در ژاپن در واقع روز مرد است و مرد ها در این روز نیاز نیست هیچ کار خاصی انجام دهند. اما زن ها در این روز برای مرد ها شکلات می خرند و در مقابل هیچ هدیه ای دریافت نمی کنند. به خاطر همین ماهیت متقابل نبودن روز عشق در ژاپن، فضای این کشور در ایام ولنتاین چندان عاشقانه نیست. پس با خیال راحت در این ایام به ژاپن سفر کنید و به رستوران های معروف سوشی این کشور بروید و از زندگی شبانه و بارهای کریوکی این کشور لذت ببرید.

2safar

5. زاگرب، کرواسی

اگر در ایام جدایی یا پشت سر گذاشتن شکست عشقی به سر می برید، سفر به زاگرب احتمالاً ناراحتی هایتان را برطرف خواهد کرد. فضای این شهر کاملاً ضد ولنتاین است و موزه ای در این شهر وجود دارد که وسایل غلبه بر شکست عشقی را گردآوری کرده ، مثلاً تبری که برای خرد کردن وسایل طرف مقابل به کار گرفته شده است. این موزه به شما ایده هایی خواهد داد که چطور درد جدایی را پشت سر بگذارید.

2safar

6. چرنوبیل، اوکراین

یکی از مکان های تسکین بخش در ایام ولنتاین این شهر متروکه است. در آن جا دیگر انسانی زندگی نمی کند چه برسد که عشقی وجود داشته باشد! چرنوبیل محل وقوع فاجعه ی هسته ای معروف تاریخ است که سی سال پیش به وقوع پیوسته است. حادثه ای که در پی آن شهر به طور کامل و در عرض چند ساعت تخلیه شد. ساکنین مبهوت شهر تمام زندگی خود را بر جا گذاشتند و رفتند. پس از آن چرنوبیل به صورت شهر ارواح در آمد. هزینه ی یک تور یک روزه به این شهر 99 دلار است. نگران تشعشعات اتمی منطقه نباشید چون در یک سفر یک روزه اتفاقی برای شما نمی افتد. فضای این شهرِ متروکه و قصه ی غم انگیز آن حال و هوای شما را در روز ولنتاین عوض خواهد کرد و از نزدیک درک خواهید کرد که دنیا غیر قابل پیش بینی است و بازی های عجیبی دارد.

2safar

7. هتل طلاق، آترچت، هلند

اگر قصد دارید از حال و هوای رمانتیک شهر آمستردام و زوج های عاشق آن فرار کنید، به هتل طلاق پناه ببرید. این هتل مخصوص زوج هایی است که با هم اختلاف دارند و به دنبال جدایی هستند. در این هتل می توان جدایی به شیوه ی هلندی را تجربه کرد. این شیوه کم هزینه، مثبت و منحصر به فرد است. شما باید از قبل برای این کار با هتل هماهنگ کنید ولی خیالتان راحت باشد که فضای هتل لوکس است و استخرهای شنا و باغ های دوست داشتنی برای قدم زدن وجود دارد. فضایی که می توانید به شروعی دوباره و مرحله ی جدیدی از زندگی بیندیشید. حتی اگر از قبل در دوران جدایی به سر می برید هتل طلاق در روز ولنتاین می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در روز جهانی عشق فرصت خوبی است که بر احساسات منفی خود غلبه کرده و اندوه جدایی را سر انجام پشت سر بگذارید.

2safar