وقتی پروازتان تأخیر دارد، به این شکل از وقت خود استفاده کنید - قسمت دوم

وقتی پروازتان تأخیر دارد، به این شکل از وقت خود استفاده کنید - قسمت دوم

ما فهرستی از کارهای مختلف که می توان در صورت تأخیر در پرواز انجام داد را برایتان آماده کرده ایم. گاهی همین تأخیر فرصتی مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد که کار هایی که قبل از سفر فرصت انجامش را نداشته اید تکمیل کنید و به انجام برسانید.

2safar

از خودتان در فرودگاه عکس و فیلم بگیرید.

آیا تا به حال پیش آمده است که هنگام نگاه کردن به عکس های مختلف و زیبای دوستانتان در اینستاگرام از خود پرسیده باشید: "مردم کی وقت می کنند این همه عکس از خودشان بگیرند؟" گاهی این دوستان افرادی گرفتار با مشاغل حساس هستند، اما همچنان فرصت گرفتن و به اشتراک گذاشتن عکس های زیبایی از خود دارند. یکی از راز های این افراد استفاده از زمان های مرده مثل همین تأخیر در پرواز است. در شرایطی که شما بی حوصله و خشمگین از این تأخیر در حال خود خوری هستید، آن ها خوش و خندان با دوربین گوشی و یک مونوپاد عکس های زیبا از خودشان می گیرند و با کمک برنامه هایی چون اسنپ چت تصویرشان را زیبا تر می کنند. حتی ممکن است چشمتان به این افراد در فرودگاه بیفتد و زیر لب غر بزنید که "مردم چه حوصله ای دارند!" اما با کمال شرمندگی باید عرض کنیم که آن ها کار درستی می کنند. نظرتان راجع به چند سلفی با سبیل یا عینک در اسنپ چت چیست؟ اخم هایتان را باز کنید و خوش بگذرانید!

2safar

به رستوران یا کافی شاپ فرودگاه بروید.

غذا خوردن در فرودگاه یکی از لذت بخش ترین کار هاست. انگار غذاهای فرودگاه خوشمزه تر هستند و بیشتر به جان آدم می نشینند (در حالی که معمولاً اینطور نیست). البته نباید این واقعیت را کتمان کرد که این رستوران ها گران تر از رستوران های بیرون هستند زیرا اجاره ی بسیار بالایی پرداخت می کنند. اما در صورت تأخیر در پرواز خساست به خرج ندهید و خود را در رستوران فرودگاه مهمان کنید. یک غذا یا میان وعده ی خوشمزه بخورید. اگر تأخیر پروازتان در فرودگاه های معروف بین المللی است حق انتخاب زیادی دارید. البته در این دست و دل بازی که به خرج می دهید خیلی افراط نکنید. خوردن غذای سنگین قبل از پرواز توصیه نمی شود. ضمن اینکه اگر ایرلاینتان غذا سرو می کند بهتر است معده ی خود را کاملاً پر نکنید. در نوشیدن نوشابه و آبمیوه نیز احتیاط کنید تا تمام مدت پرواز را بین راه دستشویی هواپیما و صندلی تان در رفت و آمد نباشید!

2safar

از مغازه های فرودگاه بازدید کنید.

برای گردش و وقت گذرانی (نه خرید!) گردش در فروشگاه های دیوتی فری فرودگاه خیلی لذت بخش است. می توانید چیز های کوچکی نیز مانند شکلات توبلرون برای خود خریداری کرده و برای پیدا کردن روحیه ای خوش به خود هدیه دهید! اگر در راه برگشت هستید و هنور سوغاتی های خود را کامل نکرده اید می توانید کمی از این فروشگاه ها خرید کنید. در هر صورت به خاطر داشته باشید اجناس عرضه شدن در این فروشگاه ها علیرغم معاف بودن از مالیات به طور کلی گران تر از فروشگاه های سطح شهر هستند. بهتر است خرید هایتان حداقلی و در حد ضروری باشد و بیشتر به چشم وقت گذرانی در این فروشگاه ها گردش کنید.

2safar