وقتی پروازتان تأخیر دارد، به این شکل از وقت خود استفاده کنید - قسمت اول

وقتی پروازتان تأخیر دارد، به این شکل از وقت خود استفاده کنید - قسمت اول

هیچ کس جز آن شخصی که خودش دیر به فرودگاه می رسد از تأخیر در پرواز خوشش نمی آید. به تعویق افتادن پرواز چه برای نیم ساعت چه برای ساعات متمادی به معنای تلف شدن وقت، سرگردانی در فرودگاه و گاهی خراب شدن برنامه های روز اول سفر است. به خصوص در سفر های فشرده، برنامه ها مانند مهره های دومینو پشت سر هم چیده می شوند و تأخیر در پرواز اولین مهره ای است که می افتد و موجب افتادن مهره های پس از خودش می شود.

با این وجود اگر اعصاب شما و همچنین شور و شوقی که برای سفر دارید به خاطر عواملی چون تأخیر در پرواز به هم بریزد، نمی توانید از سفر خود کمال لذت و استفاده را ببرید. گاهی این تأخیر ها مثلاً به خاطر آب و هوای نامساعد در مبدأ یا مقصد غیر قابل اجتناب هستند و شما باید از قبل از سفر برای چنین پیشامد هایی آمادگی داشته باشید.

2safar

اگر انسانی مثبت اندیش باشید می توانید از این تأخیری که در پروازتان پیش آمده است به خوبی استفاده کنید و کار مفید یا لذت بخشی انجام دهید. ما فهرستی از کارهای مختلف که می توان در صورت تأخیر انجام داد را برایتان آماده کرده ایم. گاهی همین تأخیر در پرواز فرصتی مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد که کار هایی که قبل از سفر فرصت انجامش را نداشته اید تکمیل کنید و به انجام برسانید.

یک آیتینری برای سفر خود تدارک ببینید.

این ایده برای تأخیر در پرواز رفت مفید است. اگر روزهای قبل از سفر طوری گرفتار بوده اید که فرصت تهیه ی یک آیتینری مناسب برای سفر نداشته اید الان بهترین فرصت است. به اینترنت فرودگاه وصل شوید و با لپ تاپ یا گوشی هوشمند خود شروع به سرچ کنید. حتی اگر آیتینری کلی سفرتان را از قبل آماده کرده اید روی جزئیات مثل پیدا کردن رستوران خوب یا مرکز خرید مناسب متمرکز شوید. حتماً بخشی وجود دارد که قبل از سفر به آن توجه نکرده اید. قلم و کاغذ خود را در بیاورید و به جای غر زدن به خاطر تأخیر در پرواز به انجام کار مفیدی مشغول شوید.

2safar

به بازی های کامپیوتری و موبایلی بپردازید.

در زندگی همه ی ما بار ها پیش آماده است که با وجود داشتن ده ها کار مختلفی که باید به انجام برسانیم خود را سرگرم بازی با موبایل و کامپیوتر می کنیم و مدام به خود می گوییم: این مرحله را رد کنم، بعد!

حالا که در فرودگاه نشسته اید و کار به خصوصی برای انجام دادن ندارید چرا خود را با بازی های موبایل یا کامپیوتر سرگرم نمی کنید؟ حتی اگر بازی خاصی روی گوشی تان ندارید سری به اپ استور یا گوگل پلی بزنید و بازی جذابی برای خود دانلود کنید. مطمئن باشید سرتان طوری گرم بازی می شود که گذر زمان را فراموش خواهید کرد.

2safar

به ایرلاین خود اعتراض کنید.

به جای اینکه یک گوشه بنشینید و حرص بخورید به سراغ نمایندگی ایرلاین بروید و اعتراض خود را به گوش آن ها برسانید. البته نیازی نیست داد و بیداد کنید یا با لحن بدی حرف بزنید. کافی است با جدیت اعتراض خود را به نماینده ی ایرلاین اعلام کرده و درخواست جبران کنید. وقتی اعتراض ها زیاد شود ممکن است ایرلاین راهی برای راضی نگه داشتن مسافران خود پیدا کند. مثلاً همه ی آن ها را به رستوران یا کافی شاپی در فرودگاه دعوت نماید.

2safar