وعده رفع مشکلات راهنماهای گردشگری

فرداد پرواز

10 تیر ماه


معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: خلاصه پس از سالها تلاش راهنمای گردشگری به عنوان یک شغل در ایران پذیرفته شد و به‌زودی شاهد رفع معضل بیمه راهنمایان گردشگری و بحران‌های معیشتی آنان خواهیم بود.

زهرا احمدی‌پور در سفر دوروزه خود به گیلان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در کشور حدود هفت‌هزار راهنمای گردشگری وجود دارد، اما همه این افراد فعال نیستند، زیرا راهنمای گردشگری تاکنون به عنوان یک شغل در جامعه پذیرفته نشده بود.

او ادامه داد: با تلاش‌های بسیار توانستیم راهنمای گردشگری را به عنوان یک شغل در ایران معرفی کنیم و پذیرفته شدن راهنمای گردشگری به عنوان شغل بسیار مهم است زیرا می‌توانیم مزایای یک شغل را برای فعالان این عرصه در نظر بگیریم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به رفع معضل بیمه راهنمایان گردشگری و بحران‌های معیشتی آنان اضافه کرد: به زودی راهنمایان گردشگری از مزایای بیمه بهره‌مند خواهند شد و ما امیدواریم با کمک راهنمایان گردشگری به جای خروج مسافر و ارز از ایران شاهد بر پایی تورهای داخلی بیشتری باشیم زیرا ایران کشوری سراسر جاذبه است.


www.isna.ir