وسایل کمک های اولیه که در سفر ضروری است

وسایل کمک های اولیه که در سفر ضروری است

وقتی چشم انتظار سفری شاد و دل انگیز هستید، آخرین چیزی که مایلید به آن فکر کنید احتمال بیماری و جراحت در طول سفر است. با این وجود فرار کردن از افکار منفی نباید موجب شود از همراه بردن وسایل و داروهای اولیه به سفر خودداری کنید. به خاطر داشته باشید هر ناراحتی کوچکی در سفر ممکن است به یک مشکل جدی تبدیل شود چون شما نه تنها دور از خانه هستید و به کمک های اولیه و پزشک خود دسترسی ندارید، بلکه بیماری در سفر به معنای از دست دادن زمان تفریح و خوش گذرانی است که برایش هزینه ی زیادی پرداخت کرده اید. با 2Safar همراه باشید تا وسایلی که لازم است در کیف کمک های اولیه ی خود قرار دهید را به شما یادآوری کنیم.

2safar

داروهایی که نیاز به نسخه دارند

برخی داروها هستند که شما در خارج از کشور نمی توانید بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید از جمله آنتی بیوتیک ها و لازم است این داروها را از قبل تهیه کرده و با نسخه به همراه ببرید. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، باید قبل از هر کار دیگری این دارو را در کیف کمک های اولیه خود قرار دهید. ضمن اینکه کیف کمک های اولیه بهتر است در چمدان کابین شما باشد و به بار تحویل داده نشود. اگر فکر می کنید همرا داشتن دارویی خاص ممکن است در گیت کنترل امنیتی فرودگاه برایتان مشکل ایجاد کند، آن را داخل چمدان بار بگذارید اما به طور کلی جعبه ی کمک های اولیه را در تمام سفر نزدیک به خود نگه دارید. این احتمال را بدهید که چمدان های شما در بار گم شوند یا با تأخیر به دستتان برسد.

2safar

داروی معده درد و مسومیت

در سفر احتمال مسمومیت غذایی بیشتر است چون شما تمام وعده ها غذای بیرون می خورید. به علاوه ممکن است برخی مواد غذایی یا ادویه ها در کشورهای خارجی با معده ی شما سازگاری نداشته باشند و موجب ناراحتی تان شوند. پس یکی از چیزهای ضروری در جعبه ی کمک های اولیه داروی دلدرد است. ضمناً اگر از درمانی خانگی و گیاهی برای دلدرد های خود استفاده می کنید، علاوه بر دارو آن ماده ی درمانی خاص را نیز همراه ببرید.

2safar

ضد آفتاب

ضد آفتاب را می توان هم در وسایل آرایشی، بهداشتی طبقه بندی کرد و هم در وسایل کمک های اولیه قرار داد. استفاده از ضد آفتاب در سفر بسیار واجب است. اگر به سفر ساحلی می روید ضد آفتابی با SPF بالا با خود همراه ببرید. برای بدن خود بهتر است اسپری ضد آفتاب و برای صورت خود کرم همراه ببرید.

2safar

مسکن

دردهای مختصر مانند سردرد به راحتی با مسکن درمان می شوند. مسکن های ضعیف در داروخانه های خارج از کشور بدون نسخه قابل تهیه هستند و برای مسکن های قوی تر حتماً باید نسخه داشته باشید. اگر کشور مقصد شما منعی برای همراه داشتن مسکن اعلام نکرده است، توصیه می شود هم مسکن قوی و هم ضعیف در کیف کمک های اولیه ی خود داشته باشید.

2safar

چسب زخم و باند استریل

می توان از چسب زخم برای پوشاندن بریدگی های کوچک و خراشیدگی های سطحی تا زمانی که خود به خود درمان شوند استفاده کرد. فراموش نکنید به خصوص در کشورهای استوایی همین زخم های کوچک و سطحی ممکن است عفونی شوند و لازم است وسایل کمک های اولیه برای اینگونه حوادث را همراه داشته باشید. همراه داشتن قیچی را نیز در کیف خود فراموش نکنید.

2safar

پمادی برای نیش حشرات

در کشورهای گرمسیری احتمالاً نیش حشرات شما را اذیت خواهند کرد و حتماً پمادی برای تسکین سوزش و خارش این زخم ها در جعبه ی کمک های اولیه ی خود داشته باشید. پماد هیدروکورتیزون که بدون نسخه تهیه می شود می تواند انتخاب خوبی برای کیف کمک های اولیه ی شما باشد.

2safar

آنتی هیستامین برای حساسیت

احتمال بروز حساسیت ها را در سفر جدی بگیرید. این حساسیت ها ممکن است حساسیت به آب و هوا، مواد غذایی، نیش حشرات و غیره باشد. آنتی هیستامین را هم به صورت اسپری و هم قرص همراه داشته باشید.

2safar

حشره کش

این مورد فراموش نکنید چون ایده ای ندارید که در فصل تابستان و در کشورهای گرم حشرات چه بلایی سر شما خواهند آورد. اگر نمی خواهید روز اول سفرتان را در یک کشور خارجی در به در به دنبال حشره کش بگذرانید، پس همراه داشتن یک اسپری حشره کش را در کیف کمک های اولیه ی خود از یاد نبرید. بهتر است این اسپری را در چمدان خود تحویل دهید چون اجازه ی حمل آن را به داخل هواپیما نخواهید داشت. به جز اسپری انوع دیگری نیز از حشره کش ها وجود دارد که می توانید آن ها را انتخاب کنید.

قرص تصفیه ی آب

در کشورهای خارجی ما معمولاً مشکل آب آشامیدنی داریم و مجبوریم مرتب آب معدنی بخریم. می توانید از قبل قرص های تصفیه ی آب خریداری کرده تا این مشکل را تا حد زیادی برطرف سازید. البته حدود سی دقیقهای طول می کشد که با این قرص ها آب را تصفیه کنید.

2safar

دستمال های آنتی باکتریال یا ژل ضدعفونی

شما در سفر بیشتر از معمول در معرض آلودگی ها قرار دارید و باید مرتب دست های خود را با دستمال های آنتی باکتریال تمیز کنید. ژل های خشک که نیازی به آبکشی ندارند نیز برای سفر مناسب هستند. آن ها در کیف دستی خود قرار دهید تا همه جا در دسترس شما باشند.