وسایل ممنوعه در پرواز

بیشترِ ما از وسایل ممنوعه در پرواز مطلع هستیم و می دانیم مثلاً بردن مایعات به داخل هواپیما ممنوع می باشد اما بعضی وسایل ممنوعه شگفت انگیز هستند و ممکن است تا بحال به گوشتان نخورده باشند. با2Safar همراه شوید تا شما را با برخی از چیزهایی که حمل آن ها به داخل هواپیما ممنوع است آشنا کنیم. چه بسا در سفر بعدی یکی از این وسایل داخل کیف دستی یا چمدان شما باشد و گیت کنترل امنیتی فرودگاه آن وسیله را از شما بگیرد.

1. میخ های نصب چادر

اگر به فستیوال موسیقی در فضای باز یا اردو می روید، احتمال دارد قصد بردن چادر و وسایل جانبی آن را به داخل هواپیما داشته باشید. فراموش نکنید همراه داشتن میخ نصب چادر در داخل هواپیما ممنوع است و ضبط خواهد شد. در نتیجه مجبور خواهید بود شب زیر نور ستاره ها به خواب بروید!

2safar

2. بیش از یک فندک

اگرچه به نظر عجیب است اما فراموش نکنید شما مجاز به حمل هیچ وسیله ای که امکان دارد به خودتان یا سایر مسافران آسیب بزند به داخل هواپیما نیستید. بردن یک فندک به تنهایی ایراد ندارد اما بیشتر از یکی ضبط می شود.

2safar

3. سوپ

قانون، قانون است. ممکن است به نظر شما حمل یک ظرف کوچک سوپ قارچ و جوجه به مراتب کم خطر تر از بردن یک فندک داخل هواپیما باشد، اما قانون این اجازه را نمی دهد. اگر خیلی به خوردن سوپ داخل هواپیما اصرار دارید، سوپ جامد با خود ببرید و بعد از مهماندار درخواست آب جوش کنید!

2safar

4. راکت بدمینتون

مسئولان امنیت پرواز نسبت به وسایل ورزشی خیلی حساس هستند. شاید ممنوعیت چوب کریکت قابل درک باشد چون می تواند به عنوان یک سلاح مورد استفاده قرار بگیرد اما وسایل ممنوعه راکت بدمینتون را هم شامل می شود.حمل برخی دیگر از تجهیزات ورزشی مشابه نیز مانند وسایل مربوط به ورزش های رزمی به داخل هواپیما ممنوع است. به خاطر داشته باشید همیشه اینگونه وسایل را تحویل بار دهید.

2safar

5. چوب و قلاب ماهیگیری

اگر طرفدار ماهیگیری هستید، شاید مایل باشید وسایل ماهیگیری خود در تعطیلات به همراه ببرید و به سرگرمی مورد علاقه تان بپردازید. در این صورت دقت کنید چوب و قلاب ماهیگیری خود را حتماً در چمدان تحویل بار دهید در غیر این صورت وسایل محبوب شما در گیت امنیتی ضبط خواهد شد.

2safar

6. آب اکسیژنه

حمل مایعات به میزان محدودی (صد میلی گرم) به داخل هواپیما مجاز می باشد. بطری حمل مایعات باید شفاف بوده و به راحتی قابل رؤیت باشد. با این وجود بردن برخی مایعات به هواپیما به طور کلی ممنوع است. یکی از این مایعات، آب اکسیژنه است که ممکن است در وسایل آرایشی خیلی از خانم ها موجود باشد. به خصوص خانم هایی که قصد رنگ کردن موهایشان را در طول سفر دارند. پس فراموش نکنید ریسک نکرده و اینگونه محصولات را فقط در چمدان به بار تحویل بدهید.

7. اسپری و تافت مو

اگر از آن افرادی هستید که بدون موهای تافت زده به جایی نمی روید پس این نکته را خوب به خاطر بسپارید. بردن هر نوع افشانه ای به داخل پرواز ممنوع است.