وسایل ساده ی خانگی که در سفر کاربرد زیادی دارند

وسایل ساده ی خانگی که در سفر کاربرد زیادی دارند

شاید برایتان پیش آمده باشد که در سفر به یک وسیله ی ساده در خانه تان نیاز پیدا کرده و با خود گفته باشید کاش آن را همراه برده بودید. برخی وسایل به ظاهر بی اهمیت در سفر ناگهان ضروری و مهم می شوند و اگر چه قیمت چندانی ندارند اما خریدن آن ها وقت گیر و دشوار است. در این مقاله برخی از این وسایل را به شما معرفی می کنیم و کاربردشان در سفر را با شما در میان می گذاریم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

چسب نواری برای پوشاندن زنجیرها و جلوگیری از گره خوردن آن ها

آیا برایتان پیش آمده است که گردنبند ها و زنجیرهای خود را در کیف مخصوص جواهراتتان حمل کنید و بعداً ببینید تمام آن ها به هم گره خورده اند و باز کردن این گره ها کار بسیار طاقت فرسایی است؟ برای جلوگیری از این اتفاق زنجیر ها را با چسب نواری بپوشانید. در چمدان خود یک چسب نواری به همراه داشته باشید تا در سفر استفاده کنید.

2safar

جامدادی برای لوازم آرایش

اگر کیف لوازم آرایشتان حجیم است، آن را در سفر به زور در چمدان یا کیف دستی تان جای ندهید و در عوض از یک جامدادی استفاده کنید. با قرار دادن لوازم آرایش در جامدادی همه چیز مرتب خواهد بود، درب رژها و کرم ها باز نمی شود و لوازم بعضاً گران قیمتتان در طول سفر سالم می مانند.

2safar

پلاستیک های بسته بندی حبابی

این مورد در سفر بسیار کاربردی است چون احتمال زیادی وجود دارد شما سوغاتی های شکستنی در سفر خریداری کنید و بعد هنگام جای دادن آن ها در چمدان نگران شکستن و آسیب دیدنشان باشید. برخی فروشگاه ها به خوبی سوغاتی ها را بسته بندی نمی کنند. جالب است بدانید با قرار دادن این پلاستیک ها بر روی نشیمن گاه صندلی تان در سفر های طولانی خیلی راحت تر خواهید بود. این بار امتحان کنید!

2safar

قوطی خالی قرص برای جواهرات

جعبه ی جواهرات سنگین و گران قیمت خود را به سفر نبرید. بهترین جایگزین قوطی های خالی قرص است. بهتر است چند قوطی همراه برده و جواهرات را در این قوطی ها قرار دهید. ضمن اینکه معمولاً دزدها احتمال نمی دهند در یک قوطی قرص جواهرات وجود داشته باشد!

2safar

گیره ی لباس برای بستن پرده های اتاق هتل یا پاکت خوراکی

پرده های اتاق برخی هتل ها به طور کامل بسته نمی شوند و روزنه ای در وسط آن باز می ماند. گیره ی لباس در سفر کاربرد های زیادی دارد. می توانید با این گیره ها دو طرف پرده را کامل به هم بچسبانید و یا پس از خوردن یک پاکت چیپس تا نصفه برای بستن در پاکت استفاده کنید.

2safar

بادکنک به عنوان کیسه ی یخ یا آب گرم

یک بادکنک باد نشده نه جایی اشغال می کند نه وزنی دارد اما کاربرد آن در سفر می تواند قابل توجه باشد. اگر دچار گرفتگی عضله یا آسیب دیدگی شوید، می توانید این بادکنک ها را از یخ یا آب داغ پر کرده و روی عضلات خود قرار دهید.

2safar

گیره ی مخصوص پوشه برای محافظت از اشیای نوک تیز

این گیره ها را می توانید به سر تیغ های ریش تراش یا هر چیزی که احتمال می دهید خطرناک و بُرنده باشند بزنید.

2safar

جعبه ی خالی لنز های چشمی برای کرم و مایعات آرایشی

می دانید که قرار دادن قوطی های کرم و محلول های پاک کننده و آرایشی نه تنها حجم و وزن زیادی اشغال می کند بلکه حجم مجاز مایعاتی که مجاز به بردن به داخل هواپیما هستید نیز محدود است. اگر قوطی های سایز مسافرتی وسایل آرایشی در اختیار ندارید از جعبه های خالی لنز های چشمی استفاده کنید. این جعبه های پلاستیکی جای کافی برای لوازم آرایش مورد نیاز شما در طول سفر دارند و جای کمی نیز اشغال می کنند.

2safar

سلفون برای بسته بندی شامپو، صابون مایع و نرم کننده

درپوش قوطی شامپو و قوطی های مشابه را باز کرده، روی در آن را با سلفون بپوشانید و سپس مجدداً درپوش را ببندید. با این کار حتی اگر درپوش در چمدان باز شود، مایع به داخل چمدان شما نفوذ نخواهد کرد.

2safar

روبان برای نشانه گذاری چمدان

اگر می خواهید چمدان خود را راحت در قسمت تحویل بار تشخیص دهید، روبانی را با چند گره با دسته چمدان ببندید. بهتر است از روبان هایی با رنگ های جیغ و چشمگیر استفاده کنید. به این صورت احتمال اینکه کسی چمدان شما را اشتباه بردارد کم می شود.

2safar

کلاه مخصوص حمام برای قرار دادن کفش ها در چمدان

اگر می خواهید چمدان خود را تمیز نگه دارید، چند کلاه پلاستیکی مخصوص حمام در چمدان بگذارید و کفش ها را در آن قرار دهید. آن ها می توانند به خوبی نقش کاور را برای کفش های شما ایفا کنند.

قوطی خالی قرص یا آب نبات برای هندزفری

اگر از گره خوردن سیم های هندزفری خود شاکی هستید، به جای رها کردن آن در کیف یا کوله پشتی، آن را در یک قوطی خالی قرص یا آب نبات قرار دهید. به این شکل هم هندزفری شما سالم تر می ماند و هم مجبور نمی شوید هر بار گره ی سیم ها باز کنید.

قوطی خالی قهوه یا نسکافه برای اسنک

به جای رها کردن خوراکی هایی که در سفر نیاز دارید در هر گوشه ی کیف یا چمدانتان، آن ها را در یک قوطی خالی قهوه، نسکافه یا کریمر قرار دهید. قوطی های پلاستیکی را به این منظور انتخاب کنید چون سبک تر هستند.

2safar

ورق خشک کن برای خوشبو کردن چمدان

این ورق ها را در لابه لای لباس هایتان بسته بندی کنید. خواهید دید که وقتی در مقصد چمدانتان را باز کردید، رایحه ی دلپذیری از لباس های شما به مشام می رسد.