وزیر فرهنگ ارمنستان:20 موضوع همکاری فرهنگی و هنری با ایران به زودی اجرایی می شود

فرداد پرواز

26 مهر 1396


تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان گفت: 20 موضوع همکاری در زمینه های فرهنگی و هنری در دیدار امروز با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایران،برای اجرایی شدن در ماه های آینده در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش شامگاه سه شنبه خبرنگار ایرنا ، 'آرمن امیریان' در مراسم گشایش نمایشگاه مشترک آثار باستانی ایران و ارمنستان در تالار دوران اسلامی موزه ملی اظهار کرد: نمایشگاه امروز نتیجه تفاهم نامه ای است که رییسان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در سال 2016 در ایروان امضا کردند.

وی افزود: یاد سرزمین و یادآوری پیشینه هر دو کشور ، یاد خاک و یاد پدران ما است.

وزیر فرهنگ ارمنستان تاکید کرد: 103 شیئی که از ارمنستان در این نمایشگاه به نمایش در می آید رکورد قابل توجهی از نمایش آثار نفیس تاریخی در ایران است.

امیریان ادامه داد: همانگونه که این نمایشگاه چند ماه پس از توافق اولیه اجرایی شد 20 موضوعی که در زمینه های فرهنگی و هنری در ملاقات با مقامات ایرانی مطرح شد نیز به زودی اجرایی می شود.

او تاکید کرد: من با رضایت و انرژی کامل روحی و روانی ایران را ترک می کنم و امیدوارم همه توافقات به زودی اجرایی شود و از کمک عزیزانی که برای برگزاری این نمایشگاه تلاش کردند قدردانی می کنم.

وی یادآور شد : فرهنگ صادق ترین و کوتاه ترین راه بین دو کشور است و ما را در رسیدن به اهداف مشترک یاری خواهد کرد.

نمایشگاه آثار باستانی پنج هزار ساله ارمنستان و ایران با نام «خاطره یک سرزمین» شامل 303 اثر ( 103 اثر از ارمنستان و 200 اثر از ایران) امروز(سه شنبه) در موزه دوران اسلامی، با حضور گری لوئیس نماینده سال سازمان ملل، ارمن امیریان وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان، علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفرای بیش از 30 کشور گشایس یافت و به مدت سه ماه در معرض دید علاقه مندان خواهد بود.


http://www.irna.ir