وزیران گردشگری 34کشور آسیایی میهمان رویداد همدان 2018 می شوند

فرداد پرواز

04 آذر 1396


همدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: وزیران گردشگری 34کشور آسیایی میهمان رویداد بزرگ و بین المللی همدان 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا می شوند.

علی مالمیر ، روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: هم اکنون روند احصای رویدادهای ملی و بین المللی برای برگزاری آنها در طول سال 2018 میلادی به میزبانی همدان در دستور کار قرار دارد و بعد از پیگیری های آن در سطح ملی و هماهنگی با وزراتخانه ها مربوطه، برگزاری تعدادی از این رویدادها قطعی می شود.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در خصوص برپایی جشنواره بین المللی صنایع دستی با محوریت سفال در شهر جهانی لالجین، گفت: چنانچه به اجرای این رویداد بین المللی در سال 2018 موفق شویم می توان آن را یکی از مهمترین رویدادهای همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا برشمرد.

وی اظهار کرد: سازمان ورزش و جوانان نیز می تواند در سال 2018 با اجرای رویدادهای مبتنی بر ورزش های زمستانی و مسابقات ورزشی همچون صخره نوردی نقش بسزایی در معرفی ظرفیت های ورزشی همدان ایفا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان بیان کرد: در حوزه گردشگری کشاورزی نیز با توجه به محصولات خاص و منحصر به فرد همدان همچون کشمش، گردو، سیر ، آلو و سیب زمینی می توان با همکاری وزارت کشاورزی در برگزاری رویدادهای متناسب با این ظرفیت ورود پیدا کرد.

مالمیر، مشاهیر ادبی همچون باباطاهر عریان و میر رضی الدین آرتیمانی، را از مهمترین ظرفیت های استان همدان برشمرد و گفت: وزارت ارشاد می تواند با برگزاری برنامه های ملی همچون همایش باباطاهر، در حوزه گردشگری ادبی استان همدان نقش آفرینی کند و مهمترین رویدادهای همدان در سال 2018 را رقم بزند.


tnews.ir