ورود 191 هزار گردشگر جمهوری آذربایجان به اردبیل

فرداد پرواز

02 مهر 1396


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در 6 ماهه امسال بیش از 191 هزار و 76 نفر گردشگر از جمهوری آذربایجان وارد استان اردبیل شده اند.

به گزارش ایسنا، قادر تقی زاده در گرامی داشت هفته گردشگری در اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با حضور معاون عمرانی استاندار اردبیل، ستاد بزرگداشت روز جهانی گردشگری و برنامه های این هفته برگزار شده و ما به عنوان دبیرخانه این ستاد کار هماهنگی و برنامه ریزی ها را در این زمینه انجام دادیم.

وی با بیان اینکه پنجم مهر، در هتل لاله سرعین آئین تجلیل از فعالان صنعت گردشگری و اعضای کارگروه ستاد اجرایی خدمات سفر برگزار می شود؛ تصریح کرد: در سال گذشته ما در حوزه گردشگری سه رتبه به دست آوردیم که پل معلق به عنوان پروژه برتر، دهیاری موئیل به عنوان روستای هدف گردشگری برتر و عکاس برتر در حوزه سفر برگزیده شده اند. امیدواریم امسال نیز در آئین تجلیل از برترین های صنعت گردشگری بتوانیم جایگاه ممتازی را کسب کنیم که در این زمینه شاهد تلاش و فعالیت چشمگیرتشکل های صنفی به ویژه جامعه صنفی اقامتی استان اردبیل هستیم.

تقی زاده، برگزاری دوره آداب تشریفات را با دعوت از بیدارمجد، فعال در این حوزه در اتاق بازرگانی اردبیل، برپایی نمایشگاه عکس و صنایع دستی در گالری خطایی و رایگان بودن بازدید از موزه ها را در روز پنجم مهر، یادآور شد و گفت: تخفیف 50 درصدی مراکز اقامتی به مسافران و گردشگران و برپایی تور رایگان اردبیل گردی برای دانشجویان جدیدالورود در هفته دوم مهرماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در سال گذشته ورودی گردشگران خارجی به ویژه از جمهوری آذربایجان 386 هزار نفر بود که البته آمار دقیق را در این حوزه پلیس مهاجرت اعلام می کند.


tnews.ir