ورود سرمایه گذاران خارجی به گردشگری مازندران

فرداد پرواز

8اسفند1395


بابک پزشکی، دبیر اجرایی همایش جامع گردشگری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ان با اشاره به این‌که همایش مذکور با همکاری شرکت توسعه گردشگری استان مازندران و با حمایت نهادها، سازمان‌های دولتی و دانشگاه‌های معتبر کشور با هدف شناسایی نقاط ضعف و چالش‌های موجود در صنعت گردشگری در استان مازندران برگزار می‌شود، گفت: بر این اساس شهر ساری دهم و یازدهم استفند ماه میزبان فعالان صنعت گردشگری خواهد بود.

دبیر اجرایی همایش جامع گردشگری ایران با بیان اینکه در این همایش بیش از 250 عضو شورای شهر و بیش از 50 نفر از شهرداران استان‌های سراسر کشور مشارکت و حضور خواهند داشت، اظهارکرد: برقراری تعامل و ارتباط متقابل میان دانشگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی، معرفی جاذبه‌های گردشگری و تلاش برای توسعه و ترویج نقاط قوت آن‌ها از جمله اهداف مدنظر در اجرای این همایش است.

پزشکی با اشاره به اینکه 273 پژوهشگر در همایش همایش بین‌المللی گردشگری ایران ثبت نام کرده‌اند، افزود: در این بین 255 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد 120 مقاله پذیرفته شده و 35 مقاله دیگر در بخش پوستر شرکت داده خواهد شد.

وی حضور گسترده مدیران ملی، مدیران ارشد سازمان‌های مرتبط، سرمایه گذاران بنام داخلی و خارجی، اساتید برجسته، پژوهشگران و دانشجویان در همایش و نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران را از جمله نکات مهم دانست و افزود: تلاش خواهد شد تا راهکارهای نوین برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ارائه شود و در این میان گامی در راستای توسعه زیر ساخت‌های صنعت گردشگری، اشتغال‌زایی و کارآفرینی برداشته شود.

پزشکی با بیان اینکه بیش از 16 سرمایه‌گذار خارجی در این همایش حضور خواهند یافت، ادامه داد: این افراد عموما نمایندگان چندین هلدینگ برتر در صنعت گردشگری دنیا هستند و از کشورهایی مانند فرانسه، روسیه، ایتالیا، ترکیه، آذربایجان، چین، عمان و غیره به ایران سفر می‌کنند.

دبیر اجرایی همایش جامع گردشگری ایران دیدار چهره به چهره بیش از 300 عضو شورای شهر و شهرداران سراسر کشور با سرمایه گذاران خارجی را نقطه عطفی برای ایجاد تعامل و دستیابی به اهداف مدنظر به منظور توسعه صنعت گردشگری کشورمان دانست و خاطرنشان کرد: در حاشیه این رویداد، نمایشگاهی با حضور شهرداری‌ها، شرکت‌های معتبر فعال در عرصه گردشگری، آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها، شرکت‌های تامین کننده‌ی خدمات مورد نیاز هتل‌ها، مجتمع‌های تفریحی، مناطق آزاد کشور و ... نیز برگزار خواهد شد که فرصت مغتنمی جهت معرفی تولیدات و خدمات شرکت کنندگان در این نمایشگاه خواهد بود.


http://tnews.ir