وجود ظرفیت‌های مناسب گردشگری در شهرهای ساحلی مازندران

فرداد پرواز

08 خرداد 1396


نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های مناسب گردشگری در شهرهای ساحلی مازندران وجود دارد.

وجود ظرفیت‌های مناسب گردشگری در شهرهای ساحلی مازندران

به گزارش بلاغ به نقل از بصیرنیوز، ولی‌الله نانواکناری درگفت‌وگو با بصیرنیوز با اشاره به ظرفیت‌های فریدونکنار و بابلسر در زمینه تولید و اشتغالزایی اظهار کرد: در استان مازندران به ویزه در شهرهای ساحلی همچون بابلسر، فریدونکنار، محمودآباد، نور، چالوس، نوشهر، عباس‌آباد، تنکابن و رامسر ظرفیت‌های مناسبی برای ارتقای تولید و اشتغالزایی ،درصنعت گردشگری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با جذب توریست‌ در این مناطق می‌توان سرانه درآمد را نه تنها دراین منطقه بلکه در کشور افزایش داد که البته دولت باید برای تحقق این امر زیرساخت‌های لازم را ایجاد کند.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش‌های موجود در مسیر جذب توریست‌های خارجی در مناطق شمالی کشور افزود: برای بهینه‌سازی صنعت توریسم در مازندران باید نسبت به راه‌های تردد در این استان چاره‌اندیشی شود و با استفاده از هواپیما و آماده‌سازی ریل قطار به تمام نقاط شمالی کشور برنامه‌ریزی شود.

نانواکناری ماشینی شدن زندگی روستائیان را یکی از معضلات موجود در این مناطق دانست، و تاکید کرد: هم‌اکنون بسیاری از روستائیان به مصرف‌کننده تبدیل شده‌اند و این در حالی است که آنها باید با رونق دامپروری و کشاورزی محصولات مورد نیاز شهرنشینان را تولید کنند.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از جاذبه های روستا تولید است گفت: در شرایط کنونی تحقق این امر نیز نیازمند سیاستگذاری مناسب است که باید توسط دولت انجام شود.


http://tnews.ir