هوی آن در یک نگاه

فرداد پرواز

@val3

هوی آن Hoi An شهری ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در سواحل مرکزی ویتنام است.


هوی آن Hoi An، شهری در ویتنام

هوی آن Hoi An شهری ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در سواحل مرکزی ویتنام است که برای شهر باستانی حفاظت شده اش که از میان کانال های آب رد شده، شناخته شده است. تاریخچه این شهر بندری در معماری آن، ترکیبی از دوره ها و سبک هایی از خانه های چینی چوبی و معابد تا ساختمان های رنگارنگ مستعمره ی فرانسوی، خانه های باریک ویتنامی و پل سرپوشیده ژاپنی نمادین با معابدش، منعکس شده است.

بسیاری از مغازه ها هنوز هم به هنر و صنعت چوب، سنگ و محصولات سرامیکی مشغول هستند که تخصص هو آن برای قرن ها بوده است و توسط موزه بازرگانی سرامیک ثبت شده است. امروزه هوی آن برای خیاطی های سفارشی شناخته شده است. همچنین برای صحنه های آشپزی و بازار شلوغ غذا در کنار رودخانه مشهور است. در خارج از شهر، سواحل توریستی وسیع معروف از جمله کوا دای Cua Dai و آن بانگ An Bang در فاصله 3 مایلی از هوی آنHoi An، با درختان نخل و کلبه غذاهای دریایی و مسیر های دوچرخه سواری، قرار دارند، بهترین زمان برای رفتن به سواحل آن بانگ در فصل خشک از ماه مارس تا سپتامبر می باشد.


زمان مناسب برای سفر به هوی آن

بیشتر مسافران در ماه های دسامبر تا آوریل و ژوئیه تا آگوست می روند. آب و هوای گرمسیری در طول سال گرم می باشد و در طول فصل بارانی (سپتامبر تا ژانویه)، احتمال باران های موسمی وجود دارد.


رویدادهای مهم و تعطیلات جهت بازدید از هوی آن

جشن های ماه کامل ماهیانه،

رویدادهای کلیدی فرهنگی شامل Tet و یا سال نو ویتنامی (در ماه های ژانویه/فوریه، تاریخ آن متفاوت است)،

جشنواره نگوین تیه Nguyen Tieu (تاریخ آن متفاوت است)، 15 روز بعد از آن جشن گرفته می شود و بر مراسم های معبد متمرکز است.

جشنواره پرطرفدار اواسط پاییز (پاییز، تاریخ آن متفاوت است) که برای Mooncake یک محصول نانوایی چینی، که به طور سنتی در این جشنواره خورده می شود، و رژه رقص شیرها شناخته شده است.