گزارش «تبریز 2018» به سازمان همکاری اسلامی رفت

فرداد پرواز

01 مهر 1396


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از ارسال نخستین گزارش جامع «تبریز۲۰۱۸» به سازمان همکاری اسلامی خبر داد.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، شهر تبریز در دی ماه 94 به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال 2018 ،انتخاب شد. هم‌اکنون صد روز به آغاز این رویداد مهم در این شهر باقی مانده است و مسوولان این شهر تلاش می‌کنند با آمادگی هرچه بیشتر، تبریز میزبانی خود از این رویداد را شروع کند.

حالا به گفته مرتضی آبداربخشایش، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، گزارش جامع این رویداد به سازمان همکاری اسلامی ارسال شده و ۶ گزارش دیگر در ادامه این گزارش‌ها با عناوین جاده ابریشم، گردشگری حلال، بوم‌گردی و طبیعت، تاریخ و تمدن، فرهنگ و هنر، تفریح و خرید تدوین و ضمن ارسال به سازمان همکاری اسلامی و سفارتخانه‌های کشورها در اختیار گردشگران و عموم قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، وی در جلسه ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی «تبریز2018» افزود: «در این کتابچه برنامه‌ها و پروژه‌های «تبریز۲۰۱۸»، ساختار و وظایف کمیته‌ها تدوین و همچنین به ۵ مسیر گردشگری و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شاخص استان نیز اشاره شده است. علاوه‌بر این صنایع‌دستی منتخب استان نیز در این مجموعه معرفی شده است.» آبداربخشایش خاطرنشان کرد: «در آینده نزدیک و در راستای ارتقای خدمات عمومی خط تلفن به شماره ۲۰۱۸ با عنوان Help Tourist راه‌اندازی خواهد شد که به زبان انگلیسی در خدمت گردشگران خواهد بود.» مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی همچنین یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند طی یک هفته آینده نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود به دبیرخانه «تبریز۲۰۱۸» اقدام کنند که این گزارش‌ها جمع‌بندی و در جلسه مشترک «تبریز ۲۰۱۸» در حضور معاون رئیس‌جمهوری و اصحاب رسانه ارائه خواهد شد. او همچنین از برگزاری سومین نشست مشترک ستاد ملی سیاست‌گذاری و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استانی «تبریز ۲۰۱۸» در مهرماه در تبریز خبر داد.


http://tnews.ir