همكاری ایران و چچن در حوزه گردشگری

فرداد پرواز

02 خرداد 1396


دستیار رییس جمهور چچن در دیدار با رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسكو بر همكاری در حوزه گردشگری بین دو كشور تاكید كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فیلیپ واریچنکو، دستیار رییس جمهور چچن در امور توریسم و گردشگری ضمن حضور در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه با رضا ملکی، رایزن فرهنگی كشورمان، دیدار و گفت و گو کرد.

ملکی در سخنان آغازین خود، به سند اجلاس سیزدهم کمسیون همکاری های مشترک ایران و روسیه، در خصوص فعالیت فرهنگی در مناطق مختلف روسیه برای توسعه همکاری ها با مناطق مختلف روسیه اشاره كرد و از جمهوری چچن به عنوان یکی از مناطق جذاب و با ظرفیت به لحاظ تنوع قومی و فرهنگی یاد کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان ضمن ابراز علاقه به همکاری های مختلف فرهنگی و هنری با جمهوری چچن به پیشنهاد وزارت فرهنگ روسیه جهت برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو و گروزنی، در سال 2018 میلادی اشاره کرد.

وی، ایجاد بسترهای عمومی و مردمی مانند تأسیس انجمن دوستی روسیه و ایران در چچن را زمینه ساز فعالیت های مختلف فرهنگی، گردشگری و اقتصادی جهت پایداری و دوام روابط بین ایران و چچن دانست.

فیلیپ واریچنکو، دستیار رییس جمهور چچن در امور توریسم و گردشگری طی سخنانی، به افزایش 2 برابری زیر ساخت گردشگری در جمهوری چچن در سال 2017 میلادی و رایزنی های مختلف با کشورهای منطقه از جمله خلیج فارس برای جذب گردشگر و سرمایه گزاری در این حوزه اشاره كرد.

وی کاهش ارتباط فرهنگی و گردشگری بین ایران و جمهوری چچن طی سال های اخیر را عامل عدم شناخت صحیح دو ملت از یکدیگر، عنوان كرد.

دستیار رییس جمهور چچن افزود: برای برقراری ارتباط، نیازمند اراده و فعالیت بیشتر در بخش های فرهنگی و معرفی آداب و رسوم ملت ها ،در ایران و چچن هستیم.

در بخش پایانی این دیدار، رایزن فرهنگی كشورمان کتاب «همزیستی مسالمت آمیز ادیان در ایران» و «ایران ما» را به دستیار رییس جمهور چچن، اهداء كرد.


http://www.donyayesafar.com