همکاری‌ گردشگری ایران و اسپانیا توسعه می‌یابد

فرداد پرواز

23 اردیبهشت 1396


معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان دردیدار با خانم ماتیلده پاستورا، معاون امور گردشگری اسپانیا،در وزارت تجارت و گردشگری این کشور بر توسعه روابط گردشگری دو کشور تاکید کرد.

به ‌گزارش میراث ‌آریا، مرتضی رحمانی در این دیدار با اشاره به روابط خوب و سفرهای مقامات ارشد دو کشور بو‌یژه در حوزه گردشگری، سطح روابط گردشگری ایران و اسپانیا را مثبت، ارزیابی کرد.

ماتیلده پاستورا نیز در این دیدار، با اشاره به یادداشت تفاهم دوجانبه امضا شده در سال 2002، خواستار اصلاح و اجرای تفاهمات دو کشور در این زمینه شد.

رحمانی‌ نیز بر اهمیت توسعه همکاری‌های گردشگری دو کشور و نیز برگزاری دور دوم کمیته فنی گردشگری تأکید کرد که با موافقت طرف اسپانیایی مواجه شد.

معاون گردشگری کشورمان همچنین در این ملاقات خواستار تسهیل در صدور روادید گردشگران و برقراری خط هوایی مستقیم تهران به مادرید شد و افتتاح خط هوایی تهران به بارسلونا را در ماه ژوئن سال‌جاری میلادی از اقدامات طرف ایرانی در توسعه همکاری‌های گردشگری برشمرد و بر تلاش طرف اسپانیایی برای توسعه امکانات و خدمات تأکید کرد.

معاون امور گردشگری اسپانیا، نیز با اشاره به ظرفیت‌های بسیار ایران و روابط خوب کشورمان با اتحادیه اروپا، بر گسترش روابط طرفین تأکید کرد و خواستار ارتقای این روابط خوب در میان دو کشور و افزایش نقش سرمایه‌گذاران اسپانیایی در زیرساخت‌های درحال توسعه ایران شد.

پاستورا، با اشاره به تکمیل طرح ساخت هتل به‌ دست شرکت‌های اسپانیایی، از علاقه شخصی‌اش برای سفر به ایران و بازدید از شهرهای ایران، بویژه اصفهان خبر داد.


http://tnews.ir