همدان میزبان اجلاس جهانی گردشگری 2018 شد

فرداد پرواز

30 شهریور 1396


مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان، گفت: ایران برای میزبانی اجلاس جهانی گردشگری 2018 انتخاب شد و این اجلاس آبان سال 97 به میزبانی همدان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا یاری دیروز در جمع خبرنگاران افزود: سازمان جهانی گردشگری با عضویت 500 شرکت خصوصی وابسته از 130 کشور جهان در حوزه گردشگری بین المللی فعالیت می کند و 9 شرکت خصوصی ایرانی عضو این سازمان هستند که شرکت سیاحتی علیصدر همدان یکی از این 9 عضو است که توانست امسال به عنوان عضو هیات رئیسه این سازمان نیز انتخاب شود.

وی ادامه داد: از سال گذشته مکاتبات برای میزبانی اجلاس 2018 آغاز شد و با توجه به ظرفیت های ویژه همدان در حوزه گردشگری و جاذبه های تاریخی و طبیعی متعدد این استان از جمله تپه هگمتانه، آرامگاه بوعلی سینا و غار علیصدر این میزبانی به ایران اختصاص یافت. یاری اضافه کرد: این برای اولین بار است که اجلاس جهانی گردشگری در ایران برگزار می شود و میزبانی همدان در این دوره از برگزاری اجلاس، افتخاری برای این استان محسوب می شود.

وی گفت: نام استان همدان در این رویداد بین المللی در سایت های جهانی و در سطح بین المللی مطرح می شود و با برگزاری شایسته و مطلوب این اجلاس می توان به ارتقای سطح همه تاسیسات و واحدهای گردشگری استان کمک کرد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر بیان کرد: در این اجلاس اعضای وابسته به عالی ترین مرجع حوزه گردشگری بین المللی به همدان می آیند و با این ظرفیت، ایجاد شده نام همدان دوباره در صنعت گردشگری احیا می شود.


tnews.ir