همایش راهنمایان گردشگری کشور به میزبانی کرمانشاه

فرداد پرواز

22 مرداد 1396


استاندار کرمانشاه گفت: برگزاری همایش راهنمایان گردشگری سراسر کشور به میزبانی کرمانشاه ،یک رخداد مهم است که می تواند به معرفی پتانسیل های گردشگری استان بسیار کمک کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ دکتر رازانی در دومین نشست کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان گفت : تاکنون شهرهای بسیار بزرگی مانند تبریز و اصفهان میزبان همایش راهنمایان گردشگری، سراسر کشور بوده اند و برگزاری این رویداد در کرمانشاه یک اتفاق بسیار ارزشمند محسوب می شود.

استاندار کرمانشاه افزود : این برنامه با محوریت بخش خصوصی برگزار می شود و می تواند به معرفی پتانسیل های گردشگری استان بسیار کمک کند.

این مقام عالی استان با استقبال از اجرای طرح اکوتوریسم ،در روستاهای استان اظهار داشت: گردشگران لزوماً برای دیدار از فضاهای مدرن به کرمانشاه نمی آیند و باید از پتانسیل های خوب روستاهای استان در زمینه جذب بیشتر گردشگر بهره گرفت.

در ادامه این نشست موضوع خروج مجموعه گردشگری قوری قلعه از لیست مناطق نمونه گردشگری کشور پس از بحث و بررسی کارشناسی به تصویب رسید. دکتر رازانی در این زمینه اظهار داشت: غار قوری قلعه یکی از جاذبه های مطرح گردشگری استان است که طبیعت بکر و جنگلی اطراف آن کم نظیر است.

وی افزود: این مجموعه تاکنون جزو مناطق نمونه گردشگری محسوب می شده و به همین دلیل امکان ایجاد زیرساخت ها توسط بخش دولتی فراهم نبوده است. تغییرات جدید فضای لازم را برای ایجاد این زیرساخت ها و فراهم شدن بستر ها برای ورود سرمایه گذاران توانمند بخش خصوصی فراهم می کند.

در دنباله این نشست گزارش طرح طبیعت گردی مجموعه گردشگری غار قوری قلعه ،ارایه شد. این مقام عالی استان پیرامون این طرح گفت: طرح ها باید با توجه به واقعیت ها و پتانسیل های موجود ارایه شوند، زیرا اجرایی شدن پروژه های بزرگ با توجه به منابع محدود مالی، بسیار دشوار است.


tnews.ir