مشهد میزبان همایش بین المللی گردشگری آسان

فرداد پرواز

25بهمن1395


سید رحمان میرزائیان مدیر دبیرخانه ستاد رویداد مشهد 2017 در شهرداری مشهد گفت: نخستین گفتمان گردشگری آسان، طبیعت گردی و توسعه پایدار در چشم انداز مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در این کلانشهر برگزار می شود

وی افزود: این همایش با معرفی ظرفیتهای گردشگری کلانشهر مشهد و با همکاری موسسه آموزش عالی بینالود اجرا می شود.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت شهرها در توسعه صنعت گردشگری، تدوین برنامه مدیریت شهری، موضوع معماری اسلامی، نقش مسیرهای زیارتی در گردشگری معنوی و طبیعی، بوم گردی و تاثیر آن بر بازار سفر و نیز نقش میراث جهانی یونسکو در توسعه گردشگری مقصد از رویکردهای مورد بررسی در این همایش است.

او گفت: مشهد سالانه پذیرای بیش از 27 میلیون زائر و گردشگر است لذا ایجاد گفتمان فرصت تحکیم همبستگیهای صنفی در تشکلهای واحدهای اقامتی و انجمنهای دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی کشور از دیگر اهداف همایش است.

مدیر دبیرخانه ستاد مشهد 2017 در شهرداری مشهد افزود: برپایی نمایشگاه، نشستهای تخصصی، علمی و صنفی، ساخت و تولید آیتمهای فرهنگی هنری متنوع و متناسب موضوع همایش، طراحی و اهدای یادمان نیز از برنامه های جنبی این همایش است.

وی ادامه داد: همچنین برای بهره گیری از نظر دانشمندان این حوزه کارگاههای آموزشی با حضور دکتر ادیس فاگنونی مدیر گروه برنامه ریزی گردشگری دانشگاه سوربون و پروفسور میشل ویرول از اساتید همین دانشگاه فرانسوی برگزار خواهد شد.

او گفت: این نشست 2 روزه 28 بهمن ماه جاری با همکاری موسسه آموزش عالی بینالود و شهرداری مشهد آغاز بکار می کند.

سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان همکاری اسلامی با عضویت 57 کشور اسلامی، کلانشهر مذهبی مشهد را برای سال میلادی 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آسیا انتخاب کرده است.

در این چارچوب دفتر مطالعات راهبردی مشهد 2017 شهریور سال گذشته برای استفاده از ظرفیت کارشناسی، صاحبنظران و مشاوران متخصص برای تدوین برنامه های محتوایی و عملیاتی این مناسبت تاسیس شد.

پنجم بهمن ماه جاری نیز مراسم آغاز رسمی رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام با حضور 250 میهمان خارجی در مشهد برگزار شد.


http://tnews.ir