هشت روز رایگان از موزه گرگان بازدید کنید

فرداد پرواز

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان اعلام کرد، با بازگشایی موزه باستان‌شناسی گرگان، بازدید از این موزه به مدت هشت روز برای عموم مردم رایگان اعلام شد.

به نقل از روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان، کریمی با اعلام این خبر افزود: به مناسبت بازگشایی مجدد موزه باستان‌شناسی گرگان بازدید از موزه مذکور از فردا ۱۷ تا ۲۴ خرداد برای عموم مردم رایگان است.

او در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در موزه باستان‌شناسی گرگان تاکنون بیان کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه مرمت اشیاء که از مجهزترین آزمایشگاه‌ها در سطح استان‌ها قلمداد می‌شود، اجرای عملیات ساماندهی و تجهیز مخزن امن موزه با بیش از ۱۱ هزار قلم اشیاء فرهنگی تاریخی که مخازن ۱، ۲و ۳ آن به پایان رسیده و دو مخزن باقی مانده است، بازسازی و تجهیز سالن نمایشگاه اصلی موزه در طبقه فوقانی آن برابر با استانداردهای موزه‌ای و ساماندهی محیطی بخش نمایشگاه سنگ مزار و نمای بیرون موزه از اقدامات صورت گرفته این پروژه تا کنون است.

او افزود: در روزهای اعلام شده، علاقمندان به فرهنگ و تاریخ استان می­توانند از ساعت ۱۷ لغایت ۱۹ به خیابان شهداء، جنب امامزاده عبدالله (چهار راه شهداء) در شهرستان گرگان مراجعه کرده و از اشیاء فرهنگی- تاریخی به نمایش گذارده شده درموزه باستان شناسی دیدن کنند.

پیشینه موزه فعلی باستان شناسی گرگان در مکان فعلی به سال ۱۳۵۵ باز می‌گردد که به عنوان موزه سنگ قبر افتتاح شد و در بهمن ماه سال ۱۳۶۷ با توجه به افزودن اشیاء باستان شناسی و مردم شناسی با وسعت حدود ۱۵۰۰ متر مربع عرصه و اعیان به فعالیت خود ادامه داد.


www.isna.ir