۱۲ هزارو ۴۰۰ گردشگر خارجی در هشت ماه ابتدایی امسال از همدان بازدید کردند

فرداد پرواز

29 دی 1395


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: از ابتدای سال جاری تا آبان ماه 12 هزار و 400 گردشگر خارجی به استان همدان سفر کرد و برای بازگشت مجدد این گردشگران سعی شد خاطره خوبی در ذهن آنان ثبت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ علی مالمیر، که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: سال گذشته 11 هزار و 300 نفر گردشگر خارجی از استان همدان بازدید داشتند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 11 هتل در شهر همدان در دست ساخت است که با بهره برداری از این هتل ها، ظرفیت تخت های استان 2.5 برابر می شود.

مالمیر تصریح کرد: استان همدان با دارا بودن بیش از یک هزار و 800 اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری، می تواند به بازار هدف گردشگری کشورهای خارجی تبدیل شود.

وی افزو: ظرفیت های همدان آن طور که باید به مخاطبان خارجی معرفی نشده است و با توجه به محدودیت اعتباری که برای تبلیغات در کل کشور وجود دارد باید به دنبال راه های خلاقانه و اثربخش بود تا با هزینه های کمتر ، ظرفیت های موجود را به بهترین شکل معرفی کرد.

وی ثبت جهانی آثار تاریخی و باستانی را از راهبردهای اصلی رونق گردشگری خارجی عنوان کرد و گفت: گردشگران خارجی با مطالعه و آگاهی، مقصد گردشگری خود را گزینش می کنند و ثبت جهانی آثار به عنوان برند می تواند محرکی برای افزایش تقاضای گردشگران خارجی باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اظهار کرد: ثبت جهانی آثار فرهنگی، مطالبه عمومی استان همدان است و در این راستا هفته گذشته گام اصلی استان برای تکمیل پرونده دره ارزانفود برای ثبت جهانی انجام و به تهران ارسال شد.

مالمیر تولید محتوا در فضای مجازی را راهبرد دیگری برای رونق گردشگری خارجی استان عنوان کرد و گفت: با جستجو در فضای مجازی مطلب چندانی راجب به تاسیسات و آثار گردشگری و باستانی همدان یافت نمی شود لذا راهبرد تولید محتوا در فضای مجازی در آینده نزدیک مد نظر قرار می گیرد.


http://tnews.ir