هر گردشگر 1200 دلار برای کشور درآمدزایی دارد

فرداد پرواز

9 شهریور 1396


معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هر گردشگر،1200 دلار برای کشور درآمدزایی دارد و از همین رو،گردشگری حوزه ای پر سود محسوب می شود.

علی اصغر مونسان شامگاه چهارشنبه در مراسم آغاز به کار دوازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان افزود: گردشگری حوزه ای فرابخشی است و آثار آن در بخش های مختلف تاثیرگذار است.

وی یادآور شد: درحالی که ایجاد هر شغل در بخش صنعت به یک تا 1.5 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، در بخش گردشگری می توان با 500 میلیون ریال شغل ایجاد کرد.

مونسان اظهار کرد: توسعه گردشگری و برگزاری جشنواره ها،علاوه بر آنکه موجب رونق اقتصادی است، نشاط اجتماعی را هم تقویت می کند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بسیاری از معضلات اجتماعی را می توان با برگزاری همین جشنواره ها،کاهش داد و روحیه شادابی را در جامعه رونق بخشید.

وی به عزم دولت دوازدهم برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره و خاطر نشان کرد: دولت برای حمایت از تولید و اشتغالزایی،برنامه های جدی در دستور کار دارد و حوزه گردشگری هم می تواند نقش اقتصادی بسیار برجسته ای در این زمینه ایفا کند.

مونسان تاکید کرد: آثار تاریخی و گردشگری به رایگان در اختیار مردم و مسئولان قرار دارد و آنان باید از این فرصت برای رونق اقتصادی و جذب گردشگری،بهترین بهره برداری را داشته باشند.


http://www.irna.ir