هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت سوم

هتل هایی با اتاق های ممنوعه- داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت سوم

برخی مردم در انتخاب هتل وسواس زیادی به خرج می دهند و دوست ندارند در هتل هایی با گذشته ی اسرار آمیز یا فاجعه بار اقامت کنند. برخی دیگر درست بر عکس به خاطر ماجراجویی و کنجکاوی مایل به پیدا کردن هتل هایی بدنام و پر حرف و حدیث هستند. اگر در زمره ی مسافران ماجراجو هستید بهتر است بدانید در برخی هتل ها هرگز اجازه ی اقامت در اتاق های خاصی را ندارید با 2Safar همراه باشید تا این هتل و اتاق های ممنوعه شان را بهتر بشناسید و داستان خاص هر هتل را بشنوید.

طبقه ی دوازدهم، هتل کنگره پالازا، شیکاگوی، ایلینوی

هتل کنگره پلازا از سال 1893 بخشی از اسکای لاین شهر شیکاگو بوده و در تاریخچه ی 125 ساله اش افت و خیز های متعددی را پشت سر گذاشته است. این هتل زیبای قدیمی همچنان به سرویس دهی به مهمانان در سطح بالا ادامه می دهد و از اینکه یکی از ساختمان های مشهور و شناخته شده ی شیکاگو است به خود می بالد. اما کنگره پلازا لحظات تلخ و ناخوشایندی نیز به خود دیده است که شاید برای هتلی با این قدمت عجیب نباشد. برخی از این حوادث به قدری بد یا ترسناک بوده اند که اتاق های مربوط به آن ها به طور کلی ممنوعه شده اند.

2safar

یکی از این اتاق های ممنوعه اتاقی بدون شماره در طبقه ی دوازدهم هتل است. بر اساس شایعات این اتاق در تسخیر ارواح است طوری که هتل قادر به باز کردن در آن به روی مهمانان نیست. کسی شماره ی اتاق را نمی داند و احتمالاً شماره ی آن زمانی حذف شده است اما راهرویی در این طبقه وجود دارد که به روی مهمانان بسته است. شایعات می گویند اتاق ارواح در همین راهرو واقع است. کارمندان و کارکنان هتل تمایلی به صحبت در مورد طبقه ی دوازدهم و دلیل بسته بودن بخشی از آن ندارند.

2safar

کل طبقه ی دوازدهم هتل حال و هوای عجیب و ترسناکی دارد. بسیاری از مهمانان هتل سری به این طبقه می زنند به این امید که ارواح را ملاقات کنند. داستان ها و شایعات زیادی درباره ی تجربیات مختلف مهمانان در این طبقه وجود دارد. در هر صورت بدانید اگر روزی در این هتل اقامت کردید تنها نیستید و همراهان نامرئی زیادی خواهید داشت!

اتاق 345، هتل لیلا پالاس، دهلی نو، هند

این هتل زیبا از سال 2011 مانند جواهری در اسکای لاین شهر دهلی نو می درخشد و چشم ها را به خود خیره می سازد. هتل لیلا پالاس یک ساختمان مدرن و کاملاً شیک است که خدمت رسانی به مهمانان را در بالاترین سطح انجام می دهد. این هتل پکیج هایی برای پذیرایی از مهمانان تدارک دیده است که خاطره ی اقامتشان در آن جا را برایشان فراموش نشدنی بسازد و در اهداف خود نیز بسیار موفق عمل کرده است. افرادی که به شهری دهلی نو سفر می کنند نه تنها از گشت و گزار در یکی از شهر های شگفت انگیز آسیا کمال لذت را می برند، بلکه با اقامت در این هتل به بهترین شکل ممکن پذیرایی می شوند.

2safar

اما زرق و برق چشمگیر، امکانات و پذیرایی عالی هتل تمام ماجرا نیست. در این هتل یک تراژدی اسرار آمیز رقم خورده است که مسئولان و مدیران هتل ترجیح می دهند هر طور شده فراموش شده و به تاریخ سپرده شود. در 17 ژانویه 2014، جنازه ی سوناندا پوشکار، همسر رهبر کنگره ی هند، شاشی تارور، در اتاق 345 هتل پیدا شد. شرایط بسیار مشکوک بود و به علت حساسیت سیاسی بالای این ماجرا اتاق بلافاصله ممنوعه اعلام گردید. در ابتدا به نظر می رسید اتاق برای تحقیقات جنایی بسته شده باشد اما شایعات در این باره به قدری زیاد بود که مدیران هتل اتاق را برای همیشه بستند.

2safar

به طور کلی هتل های معروف از اینکه حادثه یا جنایتی خوش نامی شان را خدشه دار سازد متنفر هستند، حتی اگر آن حادثه موجب جذب بیشتر توجهات و حتی مسافر شود. هتل لیلا پلازا نیز امیدوار است با گذشت زمان ماجرای اتاق 345 به فراموشی سپرده شود. امیدی که تا کنون محقق نشده است.