هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت هفتم

هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت هفتم

برخی مردم در انتخاب هتل وسواس زیادی به خرج می دهند و دوست ندارند در هتل هایی با گذشته ی اسرار آمیز یا فاجعه بار اقامت کنند. برخی دیگر درست بر عکس به خاطر ماجراجویی و کنجکاوی مایل به پیدا کردن هتل هایی بدنام و پر حرف و حدیث هستند. اگر در زمره ی مسافران ماجراجو هستید بهتر است بدانید در برخی هتل ها هرگز اجازه ی اقامت در اتاق های خاصی را ندارید با 2Safar همراه باشید تا این هتل و اتاق های ممنوعه شان را بهتر بشناسید و داستان خاص هر هتل را بشنوید.

طبقه ی مخفی پنجم، هتل یانگاکدو، جزیره ی یانگاکدو، پیونیانگ، کره ی شمالی

خود کره ی شمالی کشوری اسرار آمیز است که هیچ کس به سفر به آن فکر نمی کند. این سرزمین در های خود را به روی دنیا بسته است اما همچنان داستان هایش به بیرون از مرز ها نفوذ می کند. به خصوص ماجراهای مربوط به هتل های معروف معمولاً مخفی نمی ماند و مسافران کنجکاو این داستان ها را بر ملا می سازند.

هتل یانگاکدو یک هتل لوکس به شمار نمی رود اما به لحاظ تمیزی و فضای دوستانه ای که دارد از محبوبیت بالایی برخوردار است. هتل مجهز به کازینو، استخر شنا، سالن بولینگ، باشگاه کریوکی و سونا می باشد و تمام این امکانات در جلب رضایت مهمانان هتل موفق عمل کرده اند. حتی هتل کتابخانه ای دارد که کتاب و فیلم در اختیار مهمانان می گذارد. در نهایت رستوران گردانی که در طبقه ی 47 ام هتل واقع است منظره ی زیبایی از شهر را به مهمانان عرضه می کند.

همه چیز در مورد این هتل مثبت و خوب به نظر می رسد اما طبقه ی پنجم هتل شاید نقطه ی تاریک آن باشد. این طبقه به طور کلی ممنوعه اعلام شده و هیچ کس اجازه ی اقامت در آن را ندارد. حتی خود طبقه مخفی است و از طریق آسانسور قابل دسترسی نمی باشد. به مهمانان هتل توصیه می شود هیچ گونه کنجکاوی در مورد این طبقه ی مخفی از خود نشان ندهند. به نظر می رسد طبقه ی پنجم هتل مربوط به دورانی می شود که ارتباط کره ی شمالی با سایر قسمت های جهان حتی بدتر از امروز بوده است. اینکه در این طبقه چه اتفاقاتی به وقوع پیوسته که منجر به مخفی ساختن آن شده است کسی چیزی نمی داند. شاید آینده همه چیز را مشخص کند.

2safar

آپارتمان آ-5، مجتمع هالیدی ویلا، پلازا دا لوز، پرتغال

این مجموعه ویلای زیبا همه نگاه ها را به خود خیره می کند و هر کسی دوست دارد تعطیلات خود را در چنین جایی سپری سازد. هر کدام از ویلاهای این مجتمع مالک مجزایی دارد و به خوبی مدیریت می شود.

2safar

همه چیز تا 3 می 2007 در مجتمع هالیدی پلازا خوب پیش رفته بود و آرامش و صلحی که در این مکان بر قرار بود مورد تحسین مهمانان قرار می گرفت. اما در روز مذکور کودک سه ساله ای به نام مادلین مک کن در آپارتمان آ-5 این مجتمع ناپدید شد. این ماجرا یکی از معروف ترین داستان های کودک ربایی در قرن بیست و یکم تاکنون است.

مادلین هرگز پیدا نشد و واقعه ی گم شدن او برای همیشه این مجتمع ویلایی و جامعه ی کوچک آن را تحت تأثیر قرار داد و یک دهه طول کشید تا سایه ی این تراژدی تا حدودی از سر هتل برداشته شود. آپارتمان کودک گمشده اگر چه پس از مدتی باز شد و در اختیار مهمانان قرار گرفت اما کمتر کسی حاضر به اقامت در آن بود. سر انجام در سال 2017 بانویی انگلیسی این ویلا را خرید و در آن آپارتمان را برای همیشه بست.

2safar