هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت پنجم

هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت پنجم

برخی مردم در انتخاب هتل وسواس زیادی به خرج می دهند و دوست ندارند در هتل هایی با گذشته ی اسرار آمیز یا فاجعه بار اقامت کنند. برخی دیگر درست بر عکس به خاطر ماجراجویی و کنجکاوی مایل به پیدا کردن هتل هایی بدنام و پر حرف و حدیث هستند. اگر در زمره ی مسافران ماجراجو هستید بهتر است بدانید در برخی هتل ها هرگز اجازه ی اقامت در اتاق های خاصی را ندارید با 2Safar همراه باشید تا این هتل و اتاق های ممنوعه شان را بهتر بشناسید و داستان خاص هر هتل را بشنوید.

2safar

اتاق 911، هتل متروپارک، کولون ، هنگ کنگ

شهر کولون در هنگ کنگ شهری دیدنی با جذابیت های توریستی متعدد است و هتل متروپارک در یکی از نقاط کلیدی و مرکزی شهر واقع شده است. این هتل ساختمان مرتفع وشیکی دارد و سال ها تا قبل از فاجعه ی سال 2003 بدون هیچ مشکل و حاشیه ای از مهمانان پذیرایی می کرده است. امکانات هتل مانند استخر، مرکز مجهز ورزشی و رستوران ها رضایت مهمانان را به دنبال داشته اند.

2safar

در سال 2003 فاجعه ای پزشکی در اتاق 911 هتل به وقوع پیوست و خوشنامی هتل را خدشه دار ساخت. پزشکی که به هنگ کنگ سفر کرده بود و یک شب را در این هتل سپری ساخت، یک مهمان ناخوانده با خود به این هتل و کل شرق آسیا آورد. این مهمان ناخوانده ویروس سارس بود! پزشک مذکور در همان یک شبی که در هتل اقامت داشت افراد زیادی را به این ویروس آلوده ساخت. از همین جا بیماری شروع به گسترش کرد و سرانجام بیش از 8000 نفر به ویروس سارس آلوده شدند.

سایه ی شوم این اتفاق هرگز از سر هتل برداشته نشد. هتل پس از این اتفاق به بازسازی اتاق پرداخت و تغییراتی در آن داد، شماره اتاق را عوض کرد و سپس شماره ی اتاق های کل طبقه را نیز عوض کرد تا اتاق 911 دیگر قابل شناسایی نباشد. امروزه دیگر کسی قادر نیست سری به نقطه ی شروع ویروس سارس بزند.

2safar

اتاق بی 340، هتل کویین ماری، لانگ بیچ، کالیفرنیا

این هتل در اصل یک اقیانوس پیمای بریتانیایی بود که بین سال های 1936 تا 1967 در اقیانوس اطلس شمالی به دریا نوردی می پرداخت. این کشتی اقیانوس پیمای لوکس و مجلل تا پایان جنگ جهانی دوم به سفر های خود ادامه داد و سر انجام در سال 1967 به بازنشستگی رسید. پس از پایان فعالیت، کشتی برای همیشه در ساحل لانگ کالیفرنیا پهلو گرفت و نهایتاً تبدیل به هتل شد.

2safar

در زمان فعالیت این کشتی اقیانوس پیما، حوادث زیادی اتفاق افتاده است و شایعاتی مبنی بر تسخیر شدن کشتی توسط ارواح کسانی که در آن درگذشته اند وجود دارد. یکی از اتاق هایی که شایعات حول محور آن می چرخد اتاق بی 340 است. حوادث عجیب غریب و غیر عادی در این اتاق به قدری زیاد بود که هیچ کس حاضر به اقامت در این اتاق نمی شد. پس از مدتی مدیریت هتل تصمیم گرفت که این اتاق را تبدیل به دفتری اداری کند. علیرغم این تغییرات فعالیت های غیر عادی در اتاق ادامه یافت طوری که کارمندان هتل می ترسیدند به این اتاق نزدیک شوند. سر انجام اتاق به طور کلی نادیده گرفته شد و دربش برای همیشه مسدود گردید. مهمانان هتل کنجکاوی زیادی نسبت به این اتاق دارند اما حاضر به نزدیک شدن به آن نیستند.

2safar