هتل دو کریون ، کاخ تاریخی پاریس

فرداد پرواز

20 تیر 1396


پاریس شهریست که در سراسر جهان به خاطر سبک زندگی و معماری که دارد شناخته شده است ، به طوری که برخی از ساختمان های قدیمی و تاریخی آن بازسازی شده و امروزه به هتل هایی لوکس تبدیل شده اند.

هتل دو کریون ( Hotel de Crillon ) یکی از آنهاست ، ساختمانی که قدمت آن به سال 1758 باز می گردد ، زمانیکه به دستور لویی پانزدهم ساخته شد. این ساختمان یک بار در سال 1909 به هتل تبدیل شد که در آن زمان میزبان هنرمندان و افراد مطرح بسیاری از جمله چارلی چاپلین ، اندی وارهول و هنرمندان مطرح دیگری بوده است.

از سال 2013 عملیات بازسازی به روی این هتل آغاز شد که تا سال 2017 به طول انجامید و هزینه ای بالغ بر 200 میلیون دلار بهمراه داشت. حال ، این هتل با 124 اتاق ، چهار رستوران ، یک استخر جدید و حتی سوییت هایی که تغییراتی اساسی در طراحی آنها اعمال شده است به روی عموم باز شده است. این هتل همچنین یک اسپا و سالن بدنسازی نیز دارد.

شاید بتوان سوییت لویی پانزدهم را بزرگترین سوییت این هتل دانست ، سوییتی که یک تراس اختصاصی با چشم اندازی به سوی خیابان پلاز دو لا کنکورد ( Place de la concorde ) و برج ایفل دارد. اتاقی که با نام ماری آنتوانت نامگذاری شده است یک تراس فضای بسته دارد و بالکن آن نیز به سوی خیابان Place de la Concorde است. برخی دیگر از اتاق ها نیز با نام هنرمندانی همانند شاعران و نقاشانی که زمانی در پاریس یا این هتل اقامت داشتند ، خوانده می شوند.

این هتل همچنین یک سالن زیبایی 24 ساعته دارد و خدمات خشکشویی ، واکس کفش و ماساژ نیز به درخواست میهمانان هتل ارائه می گردد. هتل دو کریون از خیابان مشهور شانزلیزه 500 متر فاصله دارد ، علاقه مندان به خرید می توانند ساعتها در این خیابان زیبا و دیدنی به گردش و خرید بپردازند.

نزدیک ترین فرودگاه به این هتل فروگاه پاریس اورلی است که حدود 10 کیلومتر فاصله دارد. موزه لوور تا این هتل 1.30 کیلومتر و برج ایفل نیز 2 کیلومتر فاصله دارد.


http://lastsecond.ir