هانوی در یک نگاه

فرداد پرواز

هانوی Hanoi، پایتخت ویتنام، با معماری های قدیمی و فرهنگ غنی اش شناخته شده است.

@val3


هانوی Hanoi پایتخت ویتنام

هانوی Hanoi، پایتخت ویتنام، با معماری های قدیمی و فرهنگ غنی اش تحت تاثیر آسیای جنوب شرقی، چین و فرانسه، شناخته شده است. در قلب هانوی، اولد کوارتر Old Quarter، بخشی از هانوی که از زمان امپراتوری وجود داشته، یک مرکز مسکونی، تولیدی و تجاری است، جایی که هر خیابان به یک نوع خاص از تولید یا تجارت اختصاص یافته است. معابد کوچک بسیاری از جمله باخ ما Bach Ma (اسب سفید)، بعلاوه بازار Dong Xuan که کالاهای خانگی و غذاهای خانگی می فروشند، وجود دارند.

@val3

نشانه های دیگر شامل معبد یک ستونه One Pillar Pagoda، معبد کوچکی بر بالای یک ستون سنگی و معبد ادبیات، معبد کنفوسیوس مربوط به قرن نوزدهم، ساختمان های مستعمره ی فرانسه از خانه ی اپرای نئوکلاسیک Neoclassical Opera House تا کلیسای جامع سنت یوسف St. Joseph’s Cathedral، مقبره هو شی مین رهبر کمونیست و موزه در زندان هوآ لو Hoa Lo (همچنین به عنوان هانوی هیلتون Hanoi Hilton ، که زندانیان جنگ را نگه می داشته است، شناخته می شود) که جنگ ویتنام را به خاطر می آورد، می شود. فعالیت های فرهنگی شامل هنرهای رزمی تای چی tai chi در اطراف دریاچه Hoan Kiem تا موسیقی سنتی و خیمه شب بازی های آبی می شود.

@val3


زمان مناسب برای سفر به هانوی

اکثر بازدیدکنندگان در ماه های نوامبر تا دسامبر و مارس تا آوریل، زمانی که آب و هوا به طور کلی گرم و تمیز است، می آیند. آب و هوای گرمسیری در تمام طول سال مرطوب است، فصل گرم و بارانی موسومی در ماه های می تا سپتامبر است.

@val3


رویدادهای مهم و تعطیلات جهت بازدید از هانوی

تعطیلات مهم شامل Tet، یا سال نو ویتنامی (در ماه های ژانویه/فوریه، تاریخ آن متفاوت است)؛

جشن ماه کامل/اواسط پاییز (در ماه های آگوست/سپتامبر، تاریخ آن متفاوت است)؛

روز ملی (2 سپتامبر)، با آتش بازی و مسابقات قایق در دریاچه جشن گرفته می شود.

@val3