نیازمند تکمیل چرخه گردشگری در کیش هستیم

فرداد پرواز

08 آبان 1396


دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، اقتصادی و صنعتی گفت: کیش باید به مقاصد اصلی منطقه ای و بین المللی تبدیل و چرخه و زنجیره گردشکری ،در این جزیره باید کامل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کیش ، مرتضی بانک ساعاتی پیش در آئین تودیع و معارفه مدیران عامل منطقه آزاد کیش اظهار داشت: برجام آثار ارزشمندی برای کشور در صحنه سیاست داخلی و خارجی داشته است و شاهد بودیم که نتیجه و ماحصل اقدام سراسر خشمگینانه و مغرضانه ترامپ یک باره در میدان عمل آن چنان فروریخت که برخلاف آنچه تبلیغ کردند تا اجماع جهانی ایجاد کنند به یک طرف منزوی و تنها تبدیل شدند.

وی ادامه داد: زمانی که ساختارها به نحو مطلوبی در کنار هم قرار گیرد و با فکر و اندیشه و تفاهم این جریان به نتیجه برسد آن وقت تهاجمات و مقابله ها رنگ می بازد و آثار خود را از دست می دهد.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، اقتصادی و صنعتی کشور افزود: امروز همه ملت ما واحد و منسجم در کنار هم برای رسیدن به اهداف نظام و برای آوازه بلند خلیج فارس همیشگی و دائمی در کنار هم ایستاده تا از عظمت و بزرگی خودشان پشتیبانی و حمایت کنند.

بانک ادامه داد: باید به کشور و دیپلمات های خود افتخار کنیم که با دورنگری و محاسبه دقیق در مذاکرات برجام چنان توافق را تنظیم کردند تا هم منافع ملی و دستاوردهای هسته ای حفظ شود و هم جامعه بین الملل کسانی را که با تفاهم و توسعه مخالف هستند را منزوی کند و در این نبرد ایران و جامعه بین الملل موفق و پیروز بود و افرادی که مخالف این جریان بودند منزوی ترین سیستم ها هستند.

این مسئول با بیان اینکه جامعه ما در آرامش برای رسیدن به اهداف خود در حال حرکت است و باید این دستاورد بزرگ دیپلماسی، را ارج نهیم، گفت: ایجاد مناطق آزاد براساس یک فکر اساسی و بلند بوده و قانون مناطق آزاد یک قانون جامع است.


tnews.ir