نگاه‌های دوگانه و موانع ذهنی باعث کاهش حضور گردشگر در آذربایجان‌شرقی می‌شود

فرداد پرواز

10خردادماه


دیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: باید قبول کنیم که مشکلات ملی و منطقه ای داریم نگاههای دوگانه و موانع ذهنی باعث کاهش حضور گردشگر در استان می شود. فرهنگ سازی و تبلیغات صحیح و آسیب شناسی به منظور آشنا نمودن عموم مردم با فرهنگ گردشگری در توسعه این صنعت مؤثر است.

مرتضی آبدار در نشست بررسی راهکارهای جذب گردشگری به استان با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 عنوان کرد: بحث تبریز 2018 یک رویداد، فرصت و اتفاق مهم فرهنگی برای استان و کشور است و استانداری به عنوان نماینده عالی، اقدامات بسیار خوبی در این حوزه همچون تصویب در هیأت دولت و ... انجام داده است.

وی با بیان اینکه میزبانی خوب از گردشگران کشورهای اسلامی در تبریز نیازمند مشارکت همگانی و تلاش همه جانبه مردم و مسئولان است، اظهار کرد: تمامی مشکلات این حوزه در دو سطح منطقه‌ای و ملی احصاء شده و با تمام توان برای رفع آن تلاش می‌کنیم تا میزبانی خوبی در شأن شهر اولین‌ها از گردشگران کشورهای اسلامی در تبریز داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه آن چنان که باید و شاید نتواسته‌ایم ظرفیت‌های گردشگری استان را به دیگران بشناسانیم، گفت: سایت ویژه و خبرگزاری 2018 در آینده ای نزدیک در صورت همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مسئول رونمایی می شود.

آبدار در بخشی از سخنان خود با انتقاد از گسترش نگرش‌های امنیتی در حوزه گردشگری گفت: باید با اتخاذ تدابیر مناسب، کاری کنیم که مسافران و گردشگرانی که به تبریز می آیند با خاطره خوش، تبریز را ترک کنند و برای بارهای بعدی، با دیگر مسافران به تبریز سفر کنند.


www.isna.ir